Berichten van de Vereniging „Studiebelangen.”’ Uksamens aan de Rijks Hogere Tand-, Tuin- en Bosbouwschool. Aan bet propaedeuties eksamen namen 22 kandidaten deel, waarvan zich tijdens het eksamen één terugtrok. Geslaagd zijnde dames ; E. C. van Goor en P. J. F. Kieuwland, en de heren : W. v.d. Haas, T. J. Lekkerkerker, J. van Rosendael, J. H. C. Sohröder, 0. Spaan , A. A. C. Sprangers, W. Steuvers, J. C Camper ïitsingh, F. C C. van Tuijll van Serooskerken, R. Wind en P v.d. Wolk. Afgewezen werden 8 kandidaten. Aan het eindeksamen , ter verkrijging van het diploma van Landbouwkundige , namen voor de richting Ked. Landbouw 6, en voor Ind. Landbouw 14 kandidaten deel. a. Richting Ned, Landbouw. Geslaagd de heren: C. Broekema, C. J. Kole , Sj. Kuiper en O. Reitsma. Een kandidaat trok zich tijdens ’t eksamen terug en één werd afgewezen. h. Richting Ind. Landbouw. Geslaagd de heren: L. Y. Alsdorf, F. Blok, H. Crebas, E. J. F. de Yiseh Eijbergen, W. B. Popma, Hoogeboom, Th. A. Jentink, L. van Klaveren, Rudolph, J. F. Sandberg, M. Sanders en P. van Zon. Afgewezen werden 2 kandidaten. De kommissie , belast met het eksamineren van hen , die een akte van bekwaamheid voor middelbaar onderwijs in Land- en Tuinbouwkunde en Houtteelt of de akte voor lager onderwijs inde Land- en Tuinbouwkunde wensen te verkrijgen, zal voor het jaar 1905 weer zitting houden te Wageningen. Daarvoor zijn benoemd : tot lid en voorzitter dier kommissie: P. van Hoek, inspekteur v.h. middelbaar onderwijs, belast met het toezicht op de landbouwscholen ; tot leden : J. H. Aberson , leraar a. d, R. H. L., ï. en B. 8.; B. A. Plemper van Balen , leraar ad. Rijks Tuinbouwschool; Dr. H. Bos, leraar a. d. R. H. B. S. te Wageningen; Dr. J. Ritzema Bos, buitengewoon hoogleraar aan de gemeentelike universiteit te Amsterdam, Direkteur v.h. fytopathologies laboratorium „Willie Commelin Soholten” te Amsterdam en leraar a. d. R. H. L., T. en B. 8. te Wageningen; J. G. Hazeloop , Rjjkstuinbouwleraar te Alkmaar; C. R. Brinkman, Rijkslandbouwleraar te Leeuwarden; L. Broekema, Direkteur v.d. R. H. L, T. en B. S.; C. H. Claassen, Rijkstuinbouwleraar te Boskoop; J. Elema, Rijkslandbouwleraar te Hoogeveen ; D. F. van Esveld, leraar a. d. Rijks Veeartsenijschool te Utrecht; Dr E. Giltay, leraar a. d. R. H. L., ï. en B. S.; H. K. H. A. Mayer Gmelin , Rijkslandbouwleraar te Wageningen ; Dr. D. van Gulik, leraar a. d. R. H. L., T. en B. S.; J. Heidema , Direkteur der Rijkslandbouwwinterschool te Groningen; Dr. J. L. Hoorweg, leraar a. d. R. H. B. S. te Utrecht; J. J. Huisman, zuivelkonsulent te Groningen; A. C. Ide, leraar a. d Rijkstuinbouwschool; 8. Lako, leraar a. d. R. H. L., ï. en B. S.; U. J. Mansholt, Rijkslandbouwleraar te Groningen; J. Z. ten Rodengate Marissen, leraar a. d. R. L. 8.; J. Mesdag, zuivelkonsulent te Leeuwarden ; Dr. O. Pitsch , leraar a. d. R. H. L., T. en B. 8.; É. Snellen, Rjjkstuinbouwleraar te Maastricht; P. de Vries, Direkteur van de Rijkstuinbouwwinterschool te Aalsmeer; Dr. K. H. M. van der Zande, Direkteur v.h. Rijkslandbouwproefstation te Hoorn ; H. F. Hartogh Heijs van Zouteveen, leraar a. d. Rijkstuinbouwsohool. (Staatset. no. 142). Kaar wij vernemen, zijn er voor akte M O. in Land-, Tuinbouwkunde en Houtteelt resp. één- , twee- en één kandidaat. De datum van de heropening van de kolleges aan de R. H. L., T. en B. 8. is nog niet bekend. Wageningen , 18 Julie 1905. dele Sekretaris v.d. Vereniging „Studiebelangen”, Sj. KUIPER.