Uit Wageningen. Berichten der L.-S. „Ceres”.

In het vorig nummer van dit blad eindigde ik mijne berichten met de belofte, in dit nummer iets van de inauguratie te vertellen, welke plechtigheid niet minder indrukwekkend was dan in vorige jaren. De president, de Heer Burgers, hield eene kernachtige redevoering , waarvan ik hier niet zal spreken , daar zij inden almanak van 1906, Avelke half December uitgereikt zal worden en den vorigen, zoowel wat inhoud, als wat uiterlijk aangaat, zal overtreffen , in haar geheel zal voorkomen. Ha de. inauguratie had het gewone souper plaats, dat een zeer gezellig verloop had. Den volgenden dag werd de traditioneele rijtoer gehouden, waaraan de meeste leden deelnamen. Eene andere, voor onze Soos belangrijke gebeurtenis is, dat we eene tweede Ceresvereeniging hebben gekregen. De sohietvereeniging „Transvaal” namelijk heeft hare statuten zoodanig gewijzigd , dat voortaan alleen Ceresleden lid mogen worden en op grond van deze statutenwijziging is Transvaal door het Bestuur als Ceresvereeniging erkend. Dat nog meerdere vereenigingen haar voorbeeld mogen volgen , is de wensoh van allen, die iets voor Ceres voelen. Den 20en October hebben weden 27en Dies Hatalis gevierd, ’s Middags had er een diner inde Cereszaal plaats, waaraan ongeveer 50 leden deelnamen. Dit is een groot getal, als men bedenkt dat er verleden jaar slechts 25 deelnemers waren. Het diner werd dooreen orkestje uit Arnhem opgevroolijkt. Vele oud-leden, uit alle oorden des lands, waren overgekomen om aan het feest meer luister bij te zetten. Ha afloop van het diner hielden de deelnemers in open rijtuigen een rondgang door de stad, voorafgegaan door het fanfarekorps en begeleid door fakkeldragers. Ha den rijtoer werd de pret in ’t Oranjehotel voortgezet, waar tot laat inden nacht van de muziek genoten werd. Den volgenden dag werd er nog feest gevierd , maar nu niet in Wageningen, maar in Tiel , waarheen velen met een rijtuig gingen, om de kermispret mede te maken. Gelukkig, dat de koetsier niet was van : „ik dree um” ; allen kwamen goed in Tiel aan , waar men zich uitstekend geamuseerd heeft. En hiermede geloof ik de belangrijkste gebeurtenissen voor en in Ceres in deze maand te hebben medegedeeld. J. H. C. SCHRöDER, le Secretaris der L.-S. „Ceres”. Wageotngen, 23 Oct. 1905. Berichten van de Vereniging „Studiebelangen.” De verlopen maand is vrij belangrijk geweest voor onze vereniging. En wel lo omdat er in deze maand op studiegebied nog al iets is voorgevallen en 20, daar we in deze periode het tweede verenigingsjaar zijn ingetreden. De periodieke bestuursverkiezing had plaats op Donderdag 19 Oktober ’s avonds om 7 uur inde Cereszaal. Door het Bestuur waren kandidaat gesteld: Sj. Kuiper, president; G. van Lelijveld, vice-president; P. C. van der Wolk, le sekretaris; C. J. Kole, penningmeester; C. A. G. Spaan, 2e sekretaris. Yoor de funkties van president, le sekretaris en 2e sekretaris werden geen tegenkandidaten gesteld, zodat voor deze funkties de kandidaten van het bestuur zonder stemming verkozen waren. Tegenover de heer van Lelijveld als vice-president was kandidaat gesteld de heer van den Briel en tegenover de heer Kole de heer F. Blok. Bij stemming werden als vice-president en penningmeester respektievelik gekozen de heren G. van Lelijveld en F. Blok. Voor het jaar 1905—1906 is dus de samenstelling van het bestuur als volgt; Sj. Kuiper, president. Q-. van Lelijveld, vice-president. P. C. van der Wolk, le sekretaris. F. Blok, penningmeester. C. A. G. Spaan, 2e sekretaris. De eerstgenoemde drie heren hadden ook reeds in ’t vorig bestuur zitting gehad, resp. als le sekretaris, 2e sekretaris en penningmeester. Inde algemene vergadering ter gelegenheid van de bestuursverkiezingen werd o. m. nog besloten om onze maandelikse verslagen voortaan rechtstreeks op te sturen aan de sekretaris van de vereniging van Oudleerlingen der Rijks Landbouwschool, de heer R. H. Rijkens, Beeklaan 197, ’s Gravenhage. Studiebelangen telt op ’t ogenblik 66 leden.