KORTE MEDEDEELINOEN.

tentoongesteld zullen zien, maar ook tegen billijken prijs van dezelfde kwaliteit kunnen koopen. Zulk eeue Tentoonstelling moet wel, zoowel in figuurlijken als in werkelijken zin, ruimschoots vruchten opleveren. Er wordt helaas nog veel te weinig op zwaar en goed zaaizaad gelet en nog minder denkt men aan eene //veredeling” der gewassen door oordeelkundige keuze van zaaizaad. Toch zou deze laatste evenzeer aanzienlijke renten kunnen oplevereu als de veredeling onzer huisdieren, waarop tegenwoordig meer dan vroeger wordt gelet. In dank ontvangen twee Verslagen vandv Deensche Vereeniging tot gemeenschappelijken aankoop van landboimzaden te Kopenhagen. 252 monsters alle van meer of minder groote partijen zaaizaad, door de Vereeniging in 1886 voor de leden onderling gekocht, werden weder aan een volledig onderzoek onderworpen en de verkregen uitkomsten medegedeeld. Het is reeds het 14= Jaar, dat deze nuttige Vereeniging werkzaam is. Plechtig werd, zooals dein dank ontvangen Prov. Noordbrabantsche Courant n°. 131 bericht, den 9eo Nov. j.l het 50jarig huwelijk van den heer C. J. Vorsterman van Oijen te Moergestel herdacht en van heinde en verre is den jubilaris hulde gebracht. De Heer V.v. 0., onze geachte medewerker, beeft reeds een lang, in het belang zijner medeburgers besteed leven achter zich; de reeds 78jarige landbouwer moedigt nog steeds door woord en voorbeeld anderen tot vooruitgang aan. Het doet daarom goed zulk een bericht van erkenning van burgerdeugd te vernemen en te kunnen helpen verspreiden. {Red.) Weerkundige waarnemingen, gedaan aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen vap 15 December 1886 tot 14 Januari 1887, ’s morgens 8 uur.

Opmerkingen: De barometerstand van 5, 6 en 7 Januari, niet op de figuur aangegeveu, bedroeg 740, 737 en 742 m.m. Zeer sterk was de daling tusscben 4 en 5 Januari, zonder sterke wind of regen ten gevolge te hebben. Eegen gezamenl. slechts 7 m.m. Een gedeelte daarvan bestond nog uit sneeuw. Van 21 tot 24 Deo., alsmede 14,15 en 16 Januari, als wanneer ook ijsgang inde rivieren bij gemiddelden waterstand plaats vond, tamelijk sterke vorst. v. I*. Verbetering. Dooreen ongelukkig toeval zijn bij liet afdrukken van ons vorig uommer tot ons leedwezen eenige regels op blz. 2 verzet. De regels 4 en 7 v. o. zijn daarbij van plaats verwisseld, alleen de lettergreep ning op regel 3 v. o. behoort daar te blijven. (Red.)