BOTER PUBLIEK VERKOCHT,

Het volgende bericht men uit Leeuwarden aan de Prov. Overijss. en Zw. C. van 21 Maart: Nadat inde vorige week door eenige belanghebbenden besloten was tot oprichting eener Boerenvereeniging tot publieke verkoop van boter in Friesland, is ineen heden gehouden vergadering een reglement voor die vereeniging vastgesteld. Het doel is om aan de leden gelegenheid te geven tot publieken verkoop van de door hen gemaakte boter aan de waag alhier en die te Snoek, en om daarbij de thans bestaande gebreken tegen te gaan. Zoo mogen de leden slecht de door hen zelven vervaardigde boter ten verkoop aanbieden in vaten voorzien van het inerk B. V. en den naam van den eigenaar. Het bestuur benoemt gevolmachtigden om de boter te verkoopen, welke gevolmachtigden tevens belast zijn met de inning en uitbetaling der koopsommen. De betaling is kontant; zoogen. stille keuren zijn uitgesloten; het bestuur bepaalt het getal vaten van elke partij, dat voor le en volgende keuren door de koopers moet worden genomen, en er worden geen middelprijzen uitbetaald, maarde werkelijke prijs, welke ieder vat heeft opgebracht. Aan de Redactie van het Maandblad voor den Ned. landbouwer. (1) Naar aanleiding van de uitnoodiging tot mededeeling van het resultaat-van heidepntginning, vermeld in het artikel van den heer Tutein Nolthenius (zie Maandblad n°. 3), heb ik een uittreksel gemaakt uit mijne vrij nauwkeurige aanteekening over de successieve ontginning van 7 hectare heidegrond, waarvan ik het verslag hiernevens zende. Wel heb ik getracht dit verslag te bekorten, doch vreesde hierdoor minder duidelijk te worden en gaf het dus zooals het is uitgevallen. Met achting enz. Deventer, 13 April 1887. H. R, RIBBIUS. ONTGINNING YAN HEIDEGROND. Bij aanvaarding in 1850 vaneen boerenplaats tusschen Wilpe en Apeldoorn, werd aldaar bevonden twee stukken veldgrond, die niets rendeerden en door de pachter alleen voor plaggeveld gebruikt werd, terwijl hiervoor jaarlijks aan grondbelasting ƒ 1.71 betaald moest worden. Aangemoedigd door het veelvuldig opslag van dennen, werd besloten om te beproeven deze gronden op eenvoudige wijze successivelijk tot dennenbosch aan te leggen. (1) De Redactie betuigt bij dezen haren oprechten dank voor de hier volgende belangrijke en praktische bijdrage. Voortdurend blijft zij zich beleefdelijk aanbebevelen bij allen, die op zulk eene wijze behulpzaam willen zijn in het verspreiden van kennis en in het mededeelen van de ervaring van zich zelf of anderen.