OVER DE VERDELGING VAN HEEKMOES, ENZ.

ot bloembollengrond voor mijne kultares ingericht. Tweemaal er van zaten groote Stukken vol Heermoes; ik bemestte echter de stukken op bloembollenkweekersmanier, dat wil zeggen zeer goed en na de tweede maal was er geen plantje Heermoes meer te bekennen. Dat goedje kan niet tegen mest. Zwanenburg hij Haarlem. Dw. C. G. VAN TUBBRGEN. f' „ . |n‘ilen WÜ hier in Noord-Brabant geplaagd worden met het onkrmd Roobol Rmgbol of Heermoes, dan wordt dit afgemaaid en met zeer scherpe oi sterke beer bemest, waardoor het terstond vernietigd wordt. Dit onkruid komt hier met zeer dikwijls voor en dan meestal op weiland; op kleigrond is het soms zeer erg. ° Moergestel. Dw C. J. VORSTERMAN VAN OIJEN. Bij deze gelegenheid zij tevens melding gemaakt van middelen tegen een paar andere, even lastige en schadelijke onkrnidsoorten, nl. van de Horde of Ratelen (Rhinantus mmor en major) in veel weilanden op zandgrond en voornamelijk op broekgronden voorkomend, verder het Hoefblad {Tussilago Farfara). een lastige plaag op sommige kleigronden. Wilde Wortel (Daucuscaroia) een vrij algemeen voorkomend onkruid enz. legen de eerste is, volgens eene mededeeling op een Duitsche Landb.vergadering gedajin, de bemesting met Thomasslakkenmeel en Kaïniet van bijzonder groote uitwerking geweest. Een schrale weide, waar dit onkruid in groote menigte voorkwam, vertoonde in het jaar na de bemesting (400 kg. Thomasslakkenmeel en 200 kg! Kaïmt op de Ha.) een weligen klavergroei en bijna niets meer van het genoemde onkruid. In allen gevalle verdient het opgegeven middel tegen het lastige en vooral in het voor melkvee bestemde hooi hoogst schadelijke onkruid, wel eeus nader beproefd te worden. Tegen Hoefblad, Wilde Wortels enz., is als een zeer eenvoudig reeds veelvuldig beproefd middel, het volgende aan te bevelen: Men make met een puntig ijzer in het zoogen. hart der planten een gat en late er een weinig petroleum in druppelen. Deze dringt tot inde fijnste wortelen door en veroorzaakt met zekerheid den dood der onkruidplanten. zonder dat men, voorzichtig ie werk gaande, bevreesd behoeft te zijn andere planten te benadeelen. KORTE lEDEDEELIBGEN. In dank ontvangen: Prijscouranten van de Firma Louis Nagel O. te Arnhem van Verbeterde M’anmolens en Graanreinigers alsmede van Graan- en Lijnzaadkneuzers en Molens; van Fratinelli Ingegnoli te Milaan van in Italië gewonnen zaden van Landbouw- en TuinbouwgeweeSsen, voor Houtkultuur enz. (Prijsct. in ’t Duitsch en Fransch gesteld) en van J. C. Koker te Renkum van houtgewassen, sierplanten voor den vollen grond enz. De Commissie voor de Internationale Landbouw-Tentoonstelling, die van 11 tot 22 Juli 1889 te Parijs zal worden gehouden, (President de heer H. Bultman te Haarlemmermeer en Secretaris de heer P. F. L. Waldeck te Loosduinen) heeft eene circulaire verspreid, waarop het Programma der veetentoonstelling is opgenomen. Uitgeloofd wordt voor: A. Stieren van 1 tot 2 jaar, I'prijs 500 francs en gouden medaille, 2° pr. 400 frs. en zilv. med., 3' pr. 300 frs. en bronzen med. Id. van 2—4 jaar le pr. 600 frs. en gouden med., 2« pr. 500 frs. en zilv. med., 3« pr. 400 frs. en bronzen med. B Vrouwelijke fokdieren van 2—4 jaar mede 3 prijzen van 300, 200 en 150 frs met resp. gouden, zilveren of bronzen medaille en voor id. ouder dan 3 jaar prijzen van 400, 300 en 200 frs. mede met medailles als boven. By aangifte moet de leeftijd vermeld worden, welke de dieren op 1 Mei 1889 bereiken zullen, terwijl de aangifte moet gedaan zijn voor 27 December 1888 bij den Secretaris der Commissie. De Fransche regeering en de Commissie voor de tentoonstelling correspondeert niet met vreemde inzenders en geen inzendingen uit het buitenland worden aangenomen, anders dan door tusschenkomst der op verzoek van de Fransche regeering in ieder vreemd land gevormde commissie. Inzenders kunnen in Frankrijk vaneen verlaagd spoorwegtarief genieten. Zoo mogelijk zal de vereeniging eenige tegemoetkoming inde spoorkosten van Amsterdam naar Parijs bijdragen.