KOKTE MEDEDEEL! N GEN.

men weet, een rijke verzameling in genoemd museum te Haarlem aanwezig is. Verder afdrukken van twee opstellen van de hand van Prof. Dr. Briimmer te Jena, behoorende tot het » Unterrichts- und Versuchswezen”, waarop wij nader terug komen eveu als op den inhoud der brochure «Holland California Land Company”. ons ter bespreking toegezonden. Eindelijk eene Prijscourant van Rozen, Conifeeren, Vruchtboomen enz. van P. van der Wissel te Epe, benevens twee Prov. Gron. Couranten waarin o, a. medegedeeld wordt dat de firma Boeke en Huidekoper te Groningen op de beide onlangs gehouden groote landbouwtentoonstellingen te Kampen en te Haarlem met eerste prijzen werd bekroond voor hare werktuigen voor zuivelbereiding. Gaarne ook geven wij op verzoek in dit Maandllad bekendheid aan den »Oproep aan het Nederlandsche Volk”, gedaan door het Bestuur der «Holl. Club” te Antwerpen, tot leniging van den nood der velen, die door de bekende kruitontploffing in het begin der vorige maand ongelukkig zijn geworden. Hoeveel er reeds, ook uit ons Vaderland is bijgedragen en, ten gevolge van eene onduidelijke mededeeling ineen Antwerpsch blad, de meening is verspreid, als zouden er geen giften meer noodig zijn, toch is de nood nog groot, zooals inde bladen van 1 Oct. nog werd vermeld. Kwamen onze Belgische naburen in tijden van nood ons steeds onbekrompen te hulp, thans is het onze plicht der erkentelijkheid om hen behulpzaam te zijn. Men sture hetgeen men wenscht af te staan aan den heer S. Reijnders Bisdom, Voorzitter van genoemde Club, Stadswaag 4 Antw'erpen, of aan de Red. van dit Maandblad, adres: Wageningen, die zich gaarne met de overzending belast. Red. Weerkundige waarnemingen, gedaan aan de Rijkslandbouwschool te Wageningen, van 15 Augustus tot 14 September 1889, ’s morgens 8 uur.

Correspondentie. Het opstel '/Kunstmest en Stalmest” van den heer H. Bosker, kan tot ons leedwezen, hoewel reeds gezet, wegens gebrek aan ruimte in dit n°., eerst in n°. 11 geplaatst worden. Met veel genoegen lazen wijde bijdrage van den heer V. V. O. over het wetsontwerp-Bahlmann (invoerrechten op huitenl. graan), die met nog eenige andere stukken mede in n°. 11 wordt opgenomen. (Red.)

Opmerkingen: liegen gezamenl. 104 m.m., (47.5 ra.m. in 1888), bijna alles gevallen in Augustus. Het tijdperk van regen, dat met den aanvang van Juli begon, eindigde 28 Aug. en leverde van de 60 dagen er 41 waarop bet regende! De eerste helft van September kenmerkte zich door droog en soms zeer schoon weder, zeer gewaardeerd bij het rooien der aardappels, waarvan echter helaas weder een menigte door de bekende ziekte bleken te zijn aangetast. (Mocht eindelijk eens het middel tegen die ziekte gevonden zijn inde //bouillie bordelaise”, zie de '/Korte Mededeelingen” in dit Maandblad). Hoogste en laagste temperatuur 31 Aug. 38 o C. en 14 Sept. 50 o C. vp