HOE LANG MOETEN DRAGENDE KOEIEN DROOG STAAN.

bij veel melk gevende koeien, 6 tot 8 weken voor de geboorte van het kalf de melkafscheiding niet verminderen wil, hetgeen bij krachtige voeding des te eerder voorkomt, dan is men genoodzaakt, door vermindering inde voeding en ook daardoor handelend op te treden, dat men het melken met steeds langere tusschenpoozen, op het laatst slechts eenmaal daags, doet plaats hebben. Toch moet men zorgdragen den uier telkens schoon te laten uitmelken, opdat er zich geen kaasachtige bestanddeelen inden uier kunnen vormen. Yerder verlenge men naarmate de melkafscheiding afneemt, de tusschentijden tusschen het melken, van 36 op 48 uren, en moet op zulk eone wijze trachten, dat op zijn laatst vier weken voor het kalven de werkzaamheid van den uier volkomen tot stilstand gebracht is. Een tijdruimte van vier weken is de kortste die men onder alle omstandigheden aan het droogstaan der koe moet laten. (Landw. u. Industrie.) KORTE MEDEDEELINGrEN. De bekende uitgeversfirma, Gebrs. E & M. Cohen, hebben zich op nieuw verdienstelijk gemaakt door het voor lagen prijs verkrijgbaar stellen van eene geheel nieuwe uitgave vaneen uitstekend boek, nl. de Meesterwerken van den grooten en beroemden natuuronderzoeker Barwin (reeds in ons vorig nr. voorloopig aangekondigd). Een werk als hier weder onder het bereik van velen wordt gesteld, is zeer zeker voor velen nog even nieuw als belangrijk: de ncicim van Darwin is wel algemeen bekend maar betrekkelijk nog weinig hetgeen hij gewerkt en geschreven heeft; het biedt stof tot nadenken omtrent eene menigte verschijnselen in het planten- en dierenrijk, die den landbouwer a. h. w. dagelijks ouder de oogen komen en die bij of niet opmerkt of waarvan hij zich geene verklaring weet te geven. Een boek als dit kan daardoor aanleiding geven tot nieuwe gedachten omtrent de veredeling van vee of granen, die rechtstreeks groot nut inde praktijk zullen opleveren. Te oordeelen naar de eerste reeds verschenen aflevering, zijn ook de bewerkers en uitgevers van deze nieuwe Nederlandsche uitgave er in geslaagd om de werken van den meester ineen geschikten vorm over te brengen en ons aan te bieden. Voegen we hier nog bij, dat een groot aantal mannen van naara op allerlei gebied met grooten lof zich over Darwin’s werken uitgelaten hebben. Wij wenschen deze uitgave zeer veel koopers en lezers toe. Een uitstekend boekje (176 blz.) van nog meer zuiver praktische strekking verscheen inde vorige maand van de hand van den Heer Dr. A. Salfeld te Lingen, expres voor Nederland geschreven en daarna in onze taal overgebracht door Dr. J. Lorié te Utrecht. Het is uitgegeven onder aanbeveling van het Bestuur der Nederl. Heide-Maatschappij, te Arnhem bij P. Gouda Quint en heeft tot titel; Be ontginning der Nederl. heidegronden en het gebruik der hulpmeststoffen. In drie hoofd – afdeelingen wordt er in behandeld: 1) de geologie en het klimaat der Nederlandsche heiden; 2) ontginning der Nederl. heiden; 3) het gebruik der hulpmest stoffen en van kalk, terpaarde en zeeslik, in het bijzonder met het oog op de lichtere grondsoorten. De schrijver heeft blijkbaar niet alleen eene grondige kennis van de wijze van ontginning van woeste- en bebouwing van ontgonnen en andere gronden, het aanleggen van bosschen, zooals die in' Noord-Duitschland en Denemarken met uitstekend gevolg wordt in toepassing gebracht, maar ook van den toestand van den landbouw inde onvruchtbare eu meer vruchtbare streken van Nederland. Naast eene duidelijke voorstelling van dien toestand vernemen wij in het boek tevens hoe er op eenvoudige wijze verbetering in kan worden gebracht. Het zal met veel vrucht als raadsman inde praktijk dienst kunnen doen (l). (1) Volgens eene dezer dagen verspreide Circulaire wordt het boven aangekondigde boekje voor de leden der Nederl. Heidemaatschappij tegen 50 ets. verkrijgbaar gesteld. De gewone handelsprijs is ƒ 1.25.