KORTE MEDEDEELINGEN.

Internationaal Landbouw-Congres, te houden 7—12 Sept. a.s. te s Gravenhage. Gaarne voldoen wij aan het verzoek in eene onlangs verspreide Circulaire met Reglement van dit Congres, ook aan onze Redactie gericht en vestigen de aandacht onzer lezers er op van hoeveel belang het is, dat dit Congres ook door vele Rederlanders worde bezocht en dat de buitenlandsche toongevers op landbouwgebied, die in groot aantal verwacht worden, een gunstigen indruk van ons land en zijn landbouw verkrijgen. Het Congres wordt gesplitst inde afdeelingen: 1) Landbouwonderwijs. 2) Kredietinstellingen en voorzorgskassen ten platten lande. 3) Landbouwnijverheid. 4) Praetische Landbouw. 5) Landhuishoudkunde. 6) Wetgeving. 7) Definitieve regeling der volgende internationale landbouw-Congressen. Het staat de leden vrij ook andere, niet van het Bestuur uitgegane vraagpunten ter sprake te brengen, nadat de aan de orde zijnde onderwerpen in iedere onderafdeeling zijn afgehandeld. Yoor de besprekingen en minstens de conclusies wenscht men de Fransche taal te gebruiken. Het lidmaatschap is gesteld op f 10.—, te voldoen per postwissel bij de aanmelding daartoe bij den Secretaris van het uitvoerend Comité, Mr. H. Zillessen te ’s Gravenhage. Wij voegen hier nog bij, dat na het verleden jaar te Parijs gehouden eerste internat. Landbouw-Congres, zich eene permanente Commissie gevormd heeft, bestaande uit vertegenwoordigers van de meeste landen der wereld en dat mede daardoor een waarborg bestaat voor regelmatige en vruchtbare behandeling der onderwerpen. De meeste akkers met door de strenge vorst van den afgeloopen winter vernielde Wintergewassen, zullen nu wel weder op nieuw bezaaid zijn; inden regel zijnde landbouwers m zulke gevallen niet zoo verlegen als sommige dagbladen dit wel willen doen voorkomen, zij weten dan uitstekend zich zelf te helpen. Op een paar gewassen, waaraan gewoonlijk niet gedacht wordt en die wellicht nu nog op enkele, overgeschoten akkers van dienst kunnen zijn, willen wij hier de aandacht vestigen, vooral voor veehouders, wier klaverakkers mede omgeploegd moeten worden en toch geen groeu veevoeder kunnen missen. Het zijnde St. Jans Rogge, al of met met de Zandwikke (Vicia villosa) gemengd, de Inkarnaatklaver met Italiaaasch aaigras en de Witte Mosterd met Wikken en (op zandigen grond) Serradella, waarbij ook nog de Reuzenmaïs gevoegd zou kunnen worden, De St. Jans Rogge, in Mei of Juni gezaaid, geeft op vruchtbaar land (ook zandgrond) in dit jaar eeu paar flinke sneden groenvoeder en kan, mits goed gemest, na in het volgende voorjaar nog eens groen gemaaid te zijn, een voldoende graanopbrengst leveren. Zaait men er Zandwikke (o. a. bij den heer J. Nagel te Arnhem, van den Blink te Brielle door bemiddeling van den heer K. Kobus te Deventer enz. verkrijgbaar), dan verhoogt men daardoor de waarde als groenvoeder zeer. De Inkarnaatklaver, in April gezaaid geeft reeds inden voorzomer uitmuntend groenvoeder, even voedzaam als de Roode Klaver; op eene tweede en derde snede valt echter alleen te rekenen als er zaad van Itahaansch Raaigras is tusschen gezaaid Behalve de genoemde handelaars evereu de Firma van den Bosch & O. te Goes en andere zaadhandelaars zeker wel de zaden. De Redactie van dit Maandblad (adres te Wageningen) zal op aanvraag gaarne nadere inlichtingen omtrent de kuituur van genoemde gewassen geven, b.v. per briefkaart met betaald antwoord. Ter aankondiging ontvangen Prijscouranten van de Firma Boeke & Huidekooper te Groningen, o. a. van Schlör’s machine om hulpmeststoffen uitte strooien (door den heer M. J. Tiele te Amsterdam, ineen ingezonden stuk inde laatstverschenen hanab.-Cour. nog zeer geroemd); verder vaneen nieuw en eenvoudig werktuig om