VIERDE BLAD van het Nederlandsch Weekblad voor Zuivelbereiding en -Handel van Dinsdag 18 Juni 1929, No. 12.

INHOUD VAN DIT NUMMER. Eerste blad: De (kaaaoonferentie te Rome. J aar ver slag en (R ij ksz uiv el – ins peetje). Tweede blad: Die afdeeling zuivel op de groote; Dudtsche landbouwtentoonstelling te Müimchen. 11. Ingezonden .(Verpakking van melkpoeder). Vraag'bu®. Derde blad: Polen’s lboteruitvoer in krachtigie ontwikkeling. Van wetenschap en praktijk. Ingezonden (Botemoteering). Vierde blad: Mededeelingen. Varia. Benoemingen. M arkto verzichten. Marktberichten. Wisselkoersen. MEDEDEELINGEN. N. Siebesma. f Te Leeuwarden is verleden iwleek overleden de heer N. Siebesma, ©enigst firmant van de Firma Siebesma en Prins, groothandel in steenkolen te Leeuwarden. Inde zuivelindustrie, vooral in het Noorden des lands, was de heer Siebesima een zeer geacht en gezien persoon, wiens verscheiden, vooral door vele ouderen, met leedwezen zal zijn vernomen. Fusie inde zuivelindustrie. Naar ons uit (betrouwbare bron iwlordt medegedeeld, zijn er ernstige onderhandlelingen gaande, die tot doel hebben samensmelting van de Coöp. Zuivelfabriek te Sexbieruim met de Coöp. Melkinrichting te Haringen. De huidige vacature in de betrekking van Directeur der fabriek te Sexbierum heeft tot deze oniderhandeiingen aanleiding gegeven. Plannen voor stichting vaneen condensfabriek in Noord-Brabant. Naar wij vernemen bestaan in Noord-Brabant plannen tot stichting vaneen coöp. condensfabriek, verrao edelijk te Tilburg, uitgaande van een 30-tal zuivelfabrieken tusschen Breda en Den Bosch. Voorlooipige besprekingen hieromtrent zijn reeds gehouden en er is goede kans, dat de plannen verwezenlijkt iwlordeo. De bedoeling is een fabriek te bouwen met- een capaciteit van pl.m. 200.000 L. per dag. N. V. Hollandia. Inde dezer dagen te ’s Gravenhage gehouden algemeene vergadering der N. V. „Hollandia”, Holl. Fabriek wan Melkproducten en Voedingsmiddelen werden die aanhangige voorstellen tot statuten-wijziging aangenomen. De voornaamste wijzigingen (wlaren; de vergroeiing van het maatschappelijk kapitaal van acht millioen tot vijftien miilioen gulden en uitbreiding met een tweetal van bet college commissarissen', waardoor dit op zeven wordt gebracht. Bovendien staat nu inde statuten vermeld, dat de meerderheid der commissarissen Nederlander moet zijn. De directie werd gemachtigd tot uitgifte van 4000 aandeelen tot den koers van 150 pet., welke plaatsing blijkens mededeeling van den voorzitter verzekerd is. Aan de vergadering werd door bet bestuur medegedeeld dat Hollandia met de Nestlé Anglb Swisis condensed Milk Comp. te Vevey tot overeenstemming is gekomen omtrent een vorm van samenwerking, Waardoor de export harer producten met uitzondering van die naar Engeland toevertrouwd Iwbrdt aan de Nestlé Anglo Swisis Comp., en Waarbij de Hollandia afdoende waarborgen verkrijgt zooWel betreffende te leveren hoeveelheden als prijs, terwijl ziji bovendien participeert inde resultaten van het geheele Nestlé concern. Het bestuur koestert vaneen en ander goede verwachtingen. Het college van commissarissen werd met twlee leden uitgebreid, nl. de beieren Frank Britain te Londen en G. Huguenin t© Vevey. De melkprijs. Te Utrecht is op verzoek van de veehouders de melkcommissie al ©en paar malen bijeen geweest ter bespreking om den melkprijs m‘et 1/2 cent te verhoogen naar aanleiding van den kaasprijs, doch dit had geen resultaat. Op Zaterdag 15 dezer hield de Utrechtsche Bond van Melkveehouders -een Algemeene Vergadering, waar is besloten na Zondag 16 dezer een halve cent verhooging te verzoeken en op 23 Juni weer 1/2 cent. Waarbij de prijis voor de consumptiemelk dan komt op 10 cent franco stad. Dit besluit zal inde Commissievergadering van Maandag 17 Juni den handel worden voorgelegd. De prijs der induistriemelk 'is 71/2 cent af boerderij.

Deskundigen Eindexamen Rijkszuivelschool. Benoemd zijn tot deskundigen bij de afneming van) het eindexamen der Rijkszuivelschool de heeren J. Mesdag te Leeuwarden!, W. R. Zuidema te Roermond en J. A. Geluk te 's Gravenhage. De Landbomw-uitvoerwef. Staatsblad no. 277 bevat de wet van den gien Mei 1929, houdende voorschriften betreffende het waarborgen Van bepaalde eigenschappen of hoedanigheid van uitgevoerde voortbrengselen van bet landbouw-, tuinbouw!-, veeteelt- en zuivelbedrijf. De Wet treedt in Iwlerking op een nader door de Regeering te (bepalen tijdstip. Melkproductie en voedselvoorziening van het melkvee inde maand Mei in ons land. Gedurende de eerste helft van de maand! Mei is de voedselvoorziening van het melkvee niet bevredigend geweest. Schaarschte aan hooi en geringe grasgroei hebben tot een betrekkelijk groot gebruik van duur krachtvoeder geleid. De weidegang begon in verband met de ongunstige weersgesteldheid later dan gewoonlijk, hoewel in talrijke gevallen, de dieren wegens gebrek aan voeder te vroeg inde wei werden gelaten. Ini verband mot een en ander was de melkproductie beneden normaal. Hoewel de toestand in de tweede helft van Mer door gunstig weer verbeterde, bedraagt bet verschil in vele gebieden circa 5 a 10 pet. De verwachtingen in zake de hooiproductie zijn niet hoog gespannen. Van de komende weersgesteldheid hangt te dien aanzien echter nog zeer vpel af. (Mededeeling van de Directie van den Landbouw). , Drentsche Zuivelbond. De heer J. P. Wéruméus Buning, secretaris van den Drentschen Zuivelbond, heeft in verband met het in dp algemeene ledenvergadering van dezen Bond van 22 Mei aangenomen rapport der commissie van onderzoek inzake de moeilijkheden inden Bond de verklaring afgelegd, dat hij, om daarmee de belangen van de Drentsche Zuivelorganisatie te dienen, bereid is, de door deze commissie voorgestelde wachtgeldregeling, je accepteeren, op grond van rhaterieele redenen en de slecht geregelde rechtspositie. In deze regeling wordt bepaald, dat den secretaris een vergoeding bij ontslagaanvrage worden toegekend van f 8000.—, waajvan hij ten hoogste f 4000 per jaar zal kunnen opvorderen, tenzij hij een beter dan z’n tegenwoordige functie gesalarieerde betrekking aanvaardt, in welk geval hem f 1000.— vergoeding zal worden toegekend voor zijn te maken onkosten. De commissie is tot dit voorstel gekomen op grond van het feit, dat zij tot uitdrukking wd zien gebracht, de verantwoordelijkheid, welke de Bond inden gang van zaken, thans tot deze regeling aanleiding gevende, zeer zeker heeft gehad. De commissie meent verder, dat Bond bij deze regeling in staat zal zijn een nieuwen secretaris ,aan te stellen. Vermoedelijk zal de heer B. tegen 1 Sept. e.k. ontslag aanvragen, hetwelk alsdan, zooals besloten is, eervol zal worden verleend. Winterwedsfrijden in melkwinning, uitgaande van het Melkcontrölestation Utrecht inden winter van 1929/1930. Inde laatst-gehouden Bestuursvergadering van ;,het Melkcontrölestation Utrecht” werd besloten, dat, bij genoegzame deelname en indien de vereeniging zich ook over 1929 de aangevraagde subsidie uit de Provinciale-kas ziet toegekend, in den komenden winter opnieuw een groote -wedstrijd m melkwinning zal Wbrden georganiseerd. De organisatie ervan zal ©enigszins verschillen van de vorige maal. Er zullen 2 groote districten gevormd worden, het ééne omvattende de weide-streken van Utrecht, het andere omvattende de bedrijven in het oosteiijk deel der provincie, waar men op de zandgronden meerden gemengden bedrijfsvorm aantreft. De vorige wedstrijd leerde dat een dergelijke scheiding gewenscht is, omdat de bedrijven inde zandstreken kleiner van omvang en van anderen aard zijn. Door voor heide districten afzonderlijke prijzen vast te stellen), hoopt het M.C.S.U. deelname in het oostelijk deel der provincie te bevorderen, aangezien de laatste maal het meerendeel der prijswinnaars inde weides treken woonachtig bleek te zijn. Tevens werd besloten dat de veehouders die zich inden atgeloopen winter een tsle of 2de prijs zagen toegekend, niet aan dezen wedstrijd zullen mogen deelnemen. Voor deze prijswinnaars zal een e x t r a-w edst r ij d worden georganiseerd, waaraan ook kunnen deelnemen andere veehouders, die daartoe den wensch te kennen geven. Wellicht zullen daartoe een aantal flinke bedrijven worden uitgenoodigdl. De eischen, in dezen wedstrijd te stellen, zullen iets zwaarder moeten zijn dan die welke voor die alg. wedstrijd gelden. De invoer van boter in Nederland. Inde week van 3 tot en met 8 Juni wlerd in ons land ingevoerd 19.503 Kg. boter, waarvan 18.588 Kg. uit Siberië, 750 Kg. uit Groot-Britannië en 165 Kg. uit Duitschland. Statuten. Als bijvoegsel tot de Nederlandsche StaatScourant van Woensdag 12 Juni jJ. zijn ver schenen de statuten der Coöp. Roomboterfabriek „Eensgezindheid” U. A. te IJzendijke (Zld.).

reinoline| het sterkste en goedkoopste |||| REINIGINGSMIDDEL. Slechts enkele guldens per 100 K.G. Steeds uit voorraad. Onmisbaar voor iedere Zuivelfabriek. Het Chemicaliënkanl. M. ïï. Neumann m AMSTERDAM Voorraadtel^ Uit de Rechtszaal. ~Eem eerlijke zaak”. D|e Officier van Justitie te Arnhem was evenals de verdachte A. v. D. te E., die margarine zou hebben afgeleverd onder den naam van buitenlanidsche koelhuisboter ineen winkel, waarop het woord margarine niet voorkwam, in hooger beroep gegaan van het vonnis van 16 Mei j.l. De Proc.- Genieraal vroeg evenals de Off. v. Justitie f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. De verdachte was niet vrschenen. Het Hof te Arnhem zal over 14 dagen uitspraak doen. Dezelfde verdachte, die bij vonnis van 17 Mei j.l. door den Kantonrechter te Wageningen bij verstek was veroordeeld tot f 100 boete subs. 50 dagen hechtenis was van dit vonnis in verzet gekomen. Deze zaak diende op 7 Jum 'nogmaals te Wageningen'. Verdachte was thans verschenen. Op een vraag van den Kantonrechter waarom hij in verzet was gekomen, antwoordde verdachte, dat hij zich niet strafbaar voelde, omdat het een eerlijke zaakwas. Hij 'had melange van 65 cent per pond afgeleverd voor 85 cent per pond. Maar ineen papier, waarop tweemaal met gröote letters het woord prima Roomboter voorkwam, merkte de Kantonrechter op. Dit moest verdachte toegeven. De Rijkszuivelrvisiteur-dienstleider S. H. Sybrandy te Zwolle bleef bij zijn procesverbaal, terwijl de getuige, die de boter van 85 cent had gehaald eveneens bij zijn op 17 Mei afgelegde verklaring bleef. Als nieuwe getuige Werd nog gehoord de winkeljuffrouw van verdachte, die levens zijn huishoudster is. D|e Ambt. v.h. O. M. achtte de overtreding' wettig en overtuigend bewezen en bleef bij zijn eisch, 0.1. f 150 boete, subs. 75 dagen hechtenis. De Kantonrechter, onmiddellijfc vonms wijzende, veroordeelde verdachte tot f7S boete,, subs. 50 dagen hechtenis. Officieele Mededeelingen van de Vereeniging van Fabrikanten van en Handelaren in zuivelwerktuigen. (fhz) Koninklijke goedkeuring. Bij Koninklijk Besluit van 27 Mei 1929 No. 23 zijnde Statuten van; de Vereeniging van Fabrikanten van en Handelaren in Zuivelwerktuigea goedgekeurd. De Vereeniging is gevestigd te Utrecht en stelt zich- ten doel het bevorderen vaneen goede verstandhouding tusschen' hen, die bij de fabricage van en den handel m zmvelwerktuigen betrokken zijn, het regelen van den handel in die artikelen en het bevorderen van den bloei van dezen handel. Algemeene Ledenvergadering. Dp Vereeniging van Fabrikanten van en Handelaren in Zuivelwerktuigen houdt op Woensdag 24 Juli te Utrecht haar algemeene ledenvergadering. Op de agenda komt o.a. voor de verkiezing van twee bestuursleden wegens pe "iodieke aftreding van den heer R. Harkema en den heer J. W. Terlet; een bestuursvoorstel om gedurende het komende boekjaar van nieuwe leden geen entrée te heffen en de contributie op hetzelfde bedrag te handhaven. Voorts wordt door het Bestuur voorgesteld de algemeene leveringsvoorwaarden vast te stellen en een datum te bepalen, waarop deze voorwlaarden in werking zullen treden. Besprekingen zullen gehouden worden betreffende collectieve transportverzekering, de groepsvorming ter behartiging van groepsbelangen en de vaststelling van in rekening te brengen mimimum-loonen voor monteurs. Alle soorten VILT, aan schijven, ringen en strooken levert uit voorraad: Fa. B. HENR. LAMPE – SNEEK. (Bij aanvraag s.v.p. monster en omschrijving.)