DELTA-POMPEN TE UTRECHT

De Verkooporganisatie D e 11 a-P o mp en v/h Fa Kuyl & Rottinghuis te Utrecht, exposeert in haar stand op het terrein Croeselaan vak H—2o6 wederom enige nieuwe pomptypen, Waarvoor uiteraard in zuivelkringen zeer veel belangstelling zal bestaan. De roestvrij stalen melkpomp, model Mak, waarmede inde afgelopen jaren zeer goede resultaten bereikt zijn, verschijnt thans ineen compactere vorm als f 1e n sm o t o r p o mp, d. w. z. het roestvrij stalen pomphuis is direct aan de waterdichte alectromotor geflensd. Hierdoor is een zeer compact geheel verkregen, zodat bedoelde motorpomp slechts zeer weinig plaatsruimte inneemt. Deze Pomp wordt thans geleverd met een capaciteitsbereik van 50 tot 400 liter per minuut en opvoerhoogten van 5 meter tot 40 meter. Voor die bedrijven welke voorkeur geven aan een op fundatieplaat gekoppelde Pomp, blijft ook de normale pomp elastisch gekoppeld met motor in het fabricageprogramma behouden. De condensaatpomp, type RRW, is gedurende lange tijd inde practijk beproefd en is voor de zuivelindustrie van belang, vooral voor toepassing bij poedermachines. Deze pomp heeft watergewelde pakkingbussen, zodat zij voor zeer hoge temperaturen berekend zijn. Zij worden ineen gesloten circuit gemonteerd en pompen regelmatig het hete condensaat vanuit de poederwalsen rechtsreeks naar de stoomketel terug. Bij de vroeger algemeen voor dit doel toegepaste plungerpompen, Is deze speciaal geconstrueerde condensaat-centrifu-Saalpomp een zeer belangrijke vooruitgang gebleken. De door Delta toegepaste koudwaterkoeling om de Pakkingbussen is zo afdoende gebleken, dat de pakhingbussen steeds onder normale temperatuur staan, Waardoor de levensduur zeer belangrijk wordt verhoogd. Alhoewel ook dit nieuwe type condensaatpomp reeds in serie-productie genomen is, waardoor de Prijzen zeer aantrekkelijk worden, stelt Delta haar

technische mensen beschikbaar om ter plaatse de projecten op te nemen, omdat het beste rendement wordt verkregen wanneer de pomp precies aan het bedrijf is aangepast. Pakkingloze koelwater- en pekelcentrifugaalpompen zijn eveneens een nieuwigheid, waarvan de laatste tijd druk wordt gebruik gemaakt. Het hinderlijke lekken van de pakkingbussen van pompen is hiermede wel zeer afdoende opgelost. De verschillende typen Delta-pompen zijn nu in deze nieuwe uitvoering te leveren en er wordt ook voor de verschillende vloeistoffen hierover advies uitgebracht. Naast deze nieuwe producten, brengt Delta weer opnieuw enkele nieuwe typen pompen, waarbij die voor zeer grote capaciteiten, als uitbreiding van haar huidige programma. Overigens is, zoals telkenjare, het gehele programma van de fabriek geëxposeerd, waaronder ketelvoedingpompen, koud- en heetwaterpompen, enz. Uiteen keuze uit ruim 900 verschillende pomptypen is het duidelijk, dat de gebruiker van pompen steeds de „juiste pomp op de juiste plaats” zal ontvangen bij deze wel zeer gespecialiseerde pompenfirma. Om ook de kleinere bedrijven te kunnen bedienen is tevens een klein economisch werkend zuigerpompje en een verdringingspomp in het verkoopprogramma opgenomen. N.V. „VOLTAWERK”, GORREDIJK exposeert enkele exemplaren van haar bekende platenapparaten, t.w. een Roompasteur/Regeneratief/ Koeler, een Consumptiemelkpasteur/Regeneratief/ Koeler/Diepkoeler (speciaal voor laag-pasteurisatie, een normale Pasteur/Kegeiieratief/Koeler/Diepkoeler. Het verschil tussen deze laatste twee apparaten is gelegen inde groefdiepte der melkbanen in het pasteurgedeelte. De platen zijn van het gefraisde S-baantype, door „Voltawerk” reeds jaren met succes gebracht. De melkdeeltjes volgen een gedwongen baan over de gehele plaat. Dode hoeken kunnen in deze baan niet voorkomen, zodat de verwarmingsduur voor alle deeltjes practisch gelijk is. Ook is deze baanvorm zeer geschikt voor de chemische reiniging door de grote vloeistofsnelheid, terwijl de gefraisde platen vrij zijn van spanningen of microscopische kleine haarscheurtjes, welke op kunnen treden indoor persen vervormde platen. Voorts exposeert „Voltawerk” enige melkpompen van het type centrifugaalpomp met huis; waaier en as van roestvrij staal. Verder exposeert deze firma nog een kaasbak met roestvrij stalen binnenbak, geheel gelast, terwijl de buitenbak van plaatijzer is gemaakt, welke in- en uitwendig met zink bespoten is. De Volt a-kaasmachine met twee roerarmen, voortbewogen dooreen ketting, welke tevens de roerarmen met messen aandrijft, kan naar verkiezing direct op de bak worden bevestigd, of wel kunnen de draagbalken van de machine inde muur of aan het plafond worden opgehangen.

De roestvrij-stalen melkpomp model MAK, geëxposeerd door Delta-pompen te Utrecht.