JAN VAN KAMPEN & ZN TE BREDA

Deze firma exposeert de volgende machines van de fabriek Arthur Vandergeeten te Brussel: Borstelloze flessenspoelmachine „Asta”. Moderne spoelmachine voor flessen, bokalen en andere veelsoortige recipiënten. Uitgevoerd in verschillende typen met capaciteiten van 600 tot 6.000 flessen per uur. Bestemd voor bierbrouwerijen, limonadefabrieken, zuivelindustrie, het reinigen van olie- en azijnflessen, jampotten, enz. Het spoelen gebeurt door verschillende opeenvolgende inspuitingen van sodawater en zuiver water op verschillende warmtegraden tot 85 °C zonder risico van glasbreuk. Eenvoudige doch zeer stevige uitvoering, zeer gemakkelijk te behandelen en schoon te maken. Vol-automatische melkflessen-vuhnachine. Uitgevoerd met 8,12 of 20 vulkoppen; machines gekoppeld aan een transportketting, in capaciteiten tussen 1.000 en 6.000 flessen per uur. Ze kunnen uitgerust worden voor het vullen van flessen geregeld door hoogtepeil ofwel voor het vullen van flessen van verschillende inhoud. Alle onderdelen der machines die in aanraking komen met de melk zijn in roestvrije metalen uitgevoerd; alle mechanische bewegingen en het gestel zijn van zeer zware uitvoering. Automatische kroonkurkmachine met 8 slnitkoppen. Deze kan een opbrengst van 6.000 tot 9.000 flessen per uur bereiken. Zeer zware bouw, roestvrij stalen sluitkoppen welke een stelsel omvatten enerzijds om al de misvormde kroonkurken automatisch uit de machine te schakelen, anderzijds om alle risico van flessenbreuk te vermijden wanneer een sluitkop door geen kroonkurk gevoed is. Automatische kroonkurkmachine met 1 sluitkop. Capaciteit 2.000 a 3.000 flessen per uur, volledig met eigen transportband en afladingstafeltje. De druk bij het „stoppen” dezer machine is een nieuwigheid; deze druk is inderdaad altijd evenredig, zelfs bij het „stoppen” van flessen welke onderling onder elkaar van hoogte verschillen. Automatische capsuleermachine met 8 sluitkoppen voor wijdmondse melkflessen. Maximale capaciteit 6.000 flessen per uur. Deze machine vervaardigt automatisch uiteen aluminium band capsules, die na vorming eveneens automatisch op de gevulde flessen geplaatst worden. Indien er geen fles voorhanden is, wordt er ook geen capsule gevormd, zodat er geen nutteloze verspilling van capsules kan teweeggebracht worden. De machine is voorzien van elk gewenst veiligheidsstelsel, wat ze automatisch uitschakelt bij elke door de flessen teweeggebrachte stagnatie. Kannenspoelmachine roterend model type „Stella”. Rond model, uitte voeren met 7 of 8 kanhencellen, zware maar eenvoudige bouw; gemakkelijk toereikend voor het uitnemen der spuiters, voorzien met bronzen koppen. De machine kan uitgevoerd worden met laatste inspuiting van koud of warm water ofwel van stoom.

Rechtlijnige kannenspoelmachine type „Delta”. Machine van heel zware bouw, met grote ingangslengte der kannen, waardoor ze goed uitdruppen. De uitgang is voorzien van automatische uitschakelaar indien de gewassen kruiken niet bijtijds afgenomen worden. De grote nieuwigheid dezer machine vloeit voort uit het feit, dat deinspuiters die de binnenwanden der melkkruiken uitspuiten, op een wagentje gemonteerd zijn, zodat de ketting, die zich ononderbroken voortbeweegt, de binneninspuiters der kruiken geleidelijk meedrijft en dat deze op een zeker ogenblik dooreen speciaal mechanisme snel teruggedreven worden om de volgende kruiken te bespuiten. Deze nieuwigheid heeft als groot voordeel, meer dan 50 % langer de inspuiting inde kruiken te behouden dan al de normale typen, die op de markt zijn. DE S.W.M. TE SCHIEDAM exposeert: le Een geheel roestvrij stalen, dubbelwandige melkvervoertank. Deze tank, welke een ovaal model heeft, is geheel in elkaar gelast, zodat het water, vuil, enz. nooit inde isolatie komen kan. Door deze speciale methode is tevens de tank vaneen buitengewoon sterke constructie, zodat bij normaal gebruik practisch geen slijtage kan optreden. 2e Een roestvrij stalen papketel. 3e Een homogenisator Jensen & Andersen uit Denemarken. Deze homogenisatoren zijn van het geheel gesloten type, met roestvrij stalen kleppenhuis, kranen en filter en deze machine heeft een speciale centrale smering zonder pomp, zodat zo min mogelijk bewegende delen zijn toegepast, hetgeen de levensduur sterk vergroot. De homogeniseergraad van deze machines is zeer hoog door de speciaal geconstrueerde, gepatenteerde kneuskop. 4e Een hydraulische kaaspers voor 12 kazen. Dit is geheel nieuw. De werking geschiedt gewoon met leidingwaterdruk (minimaal 2 ato). De pers is zodanig geconstrueerd, dat de kazen steeds in het midden onder de pers komen te staan. De drukken zijn automatisch stelbaar, zodat bij instelling en na onderplaatsing van de kazen verder geen aandacht

en A. homogenisator, geïmporteerd door dc S.W.M. te Schiedam.