„Westfalia” enkelArukcentrifuge type M.G. getoond met blokjes van speciaal gelegeerd staal. De ketting is practisch onbreekbaar en heeft als belangrijk voordeel een zeer grote slijtvastheld. Ten aanzien van de „Hubert” rolbanen zouden wij nog willen noemen, dat de asjes van roestvrijstaal zijn gemaakt, terwijl de lagering van brons is. De bijzondere lagermethode maakt, dat de rollen altijd licht lopen, onafhankelijk van het feit, of de asjes vochtig dan wel droog zijn. Op de stand wordt voorts nog de „HUBERT” ronde bussenwasmachine, type T 8, getoond. De bussenwasser heeft een capaciteit van 360 bussen/uur. De kap is volledig draaibaar, waardoor inspectie van allerlei onderdelen wel buitengewoon gemakkelijk is geworden. De machine valt op dooreen laag stoom- en stroomverbruik. Op de stand ontbreken natuurlijk ook de producten van de Westfaliafabriek, welke fabriek zij nu 50 jaren in Nederland vertegenwoordigen, niet. Zij exposeren dan een „WESTFALIA” continu botermachine, met een capaciteit van 450 a 500 kg/uur. Ten opzichte van vorig jaar heeft de machine geen principiële wijziging ondergaan. De afwerking is echter fraaier geworden. Speciaal van belang zijnde „WESTFALIA” roestvrijstalen reinigingscentrifuges, type RG. In zuivelkringen doet zich in toenemende mate de behoefte gevoelen aan het reinigen van de melk. De „Westfalia”-machines doen dit met een

capaciteit van 10.000 Itr/uur. Ook bij lage temperaturen van de melk, b.v. 2—5 °C, worden uitstekende resultaten bereikt. De „Westfalia” reinigers hebben een speciale luchtafvoer, waardoor vermenging met lucht bij het reinigen wordt vermeden. Voorts exposeren zij de nieuwe „Westfalia” weicentrifuge, welke wei met een capaciteit van 7500 Itr/ uur kan ontromen. Bijzonder opvallend is de zeer scherpe ontroming, die met behulp van deze separator wordt bereikt. Tot slot exposeren zij van fabrikaat „Westfalia” nog een normale ontromingscentrifuge voor 5000 Itr/

uur, waarbij zowel room als ondermelk onder druk worden afgevoerd.

uur, waarbij zowel room als onderp melk onder druk worden afgevoerd. Ook deze separator heeft een speciale ontluchtingsinrichting inde trommel, waardoor eventuele lucht, die zich bij intrede van de melk inde centrifuge nog inde vloeistofstroom mocht bevinden, grotendeels wordt verwijderd. De „Westfalia” machines kunnen naar keuze met open of gesloten toevoer worden geleverd. Een specialiteit is nog, dat zowel de trommelpot als het trommeldeksel geheel met roestvrij staal worden bekleed. De trommelinhoud is ook »geheel van hoogwaardig roestvrijstaal gemaakt. Van fabrikaat „TUCHENHA*- GEN” exposeren zij dit jaar een collectie moderne centrifugaalpompen. De pompen hebben een zeer speciale pakkingbusconstructie. De pakkingbus kan met enkele handgrepen worden verwijderd. Het roestvrijstaal van de pompen valt op dooreen zeer fraaie polijsting. Van fabrikaat „Tuchenhagen’’ tonen zij ook een automatische temperatuurregelingsinstallatie voor pas-

Iw Hnbert bu.ssenwa.s- HB machine type T Ui met een capaciteit van 500 bussen/uur

<— „Wiking” centrifugaalpomp.