Een nieuw snufje voor de verkoop van losse consumptiemelk inde zuivelwinkel

Het heeft vele bezwaren we willen alleen maar noemen de buiten de koelkast uitstekende kraan, de lange leiding tussen kraan en melkbus, opwarming van de niet gekoelde melk vooral op warme dagen inde kraan —, wanneer losse consumptiemelk inde zuivelwinkel moet worden verkocht. Ter ondervanging van deze bezwaren heeft Tadema Koelinstallaties N.V. een geheel nieuwe aftap-inrichting geconstrueerd, waarop bereids door haar octrooi is aangevraagd. Deze aftap-inrichting is zodanig uitgevoerd, dat de kraan waaruit de melk wordt getapt, steeds is gekoeld. De kraan is direct aan de bus of tank geschroefd (dus zonder lange leiding) en bevindt zich inde koelkast achter een gemakkelijk te openen klapdeurtje. Koudeverlies uit de koelruimte, bij het openen van dit klapdeurtje wordt practisch voorkomen dooreen geheel metalen kastje, hetwelk achter dit klapdeurtje rondom de kraan is aangebracht. Dit kastje sluit bij geopend deurtje de koelruimte af, zodat de warme buitenlucht niet vrij kan toetreden. Uiteraard is het noodzakelijk, dat het klapdeurtje, na het tappen van melk wordt gesloten. In het metalen kastje heerst dan spoedig weer een temperatuur, welke nagenoeg gelijk is aan die inde overige ruimten van de kast. Bij normaal gebruik van het klapdeurtje blijft de temperatuur in het metalen kastje steeds zo laag, dat de kwaliteit van de melk niet door bacterie-ontwikkeling kan worden beïnvloed. Onder in het metalen kastje is een lekbakje zodanig geconstrueerd, dat daarin ruimte is voor het plaatsen van twee melkmaten, die hierin hygiënisch en gekoeld kunnen worden bewaard. Wanneer het klapdeurtje normaal wordt geopend, blijft dit in horizontale stand hangen en kan daardoor dienst doen als plateau voor het opzetten vaneen melkkoker of pan.

werk zorgt er voor, dat de melk automatisch wordt geroerd en wel gelijktijdig met het openen van het klapdeurtje, waardoor opromen van de melk inde melkbus wordt vermeden.

Een met het klapdeurtje meedraaiende metalen plaat zorgt er voor, dat eventueel gemorste melk bij het dichtdoen van het deurtje in het lekbakje wordt afgevoerd. Een vernuftig geconstrueerd roer-

Met één handbeweging kan het klapdeurtje van de koelcel naar beneden gedraaid worden. De stang, die aan het klapdeurtje is bevestigd, brengt met het openen en sluiten van de deur een roerwerk, dat inde melkbus is aangebracht, in beweging, zodat bij iedere verkoop van losse consumptiemelk de melk inde bus wordt geroerd.