bloei zal toenemen. Met het afgeloopen jaar, zegt spreker, kunnen wij tevreden zijn, vooral wanneer wij zien naar de hechtere samenwerking die is tot stand gekomen tusschen de leden. Hij wijst in verband daarmede op de nauwere aansluiting van de Hyacinthenkweekers, die een waarborgfonds hebben bijeengebracht en voorts op de oprichting van een „Groep Crocussenkweekers” en een „Groep Trosnarcissenkweekers”, welke groepen allen aan de betrokken kweekers zijn ten goede gekomen.

Het is spreker voorts aangenaam te zien dat zoovelen hier zijn saamgekomen om onze belangen te bespreken en hij hoopt, dat deze besprekingen in de toekomst goede vruchten mogen voortbrengen. Aan de orde wordt nu gesteld:

1. Oproeping der Afdeelingen en mededeeling der Stemlijst.

Vertegenwoordigd zijn 27 afdeelingen, uitbrengende 240 stemmen, waarvan de volstrekte meerderheid 121 is. De afdeelingen Roelofarendsveen, Nóordwijk, Schoorl en Harenkarspel en O. zijn niet vertegenwoordigd.

2. Lezing der Notulen.

De Voorzitter vraagt of lezing der notulen gewenscht wordt, die in het Kweekersblad reeds ter kennis van de leden gebracht zijn. Daar het verlangen daartoe niet te kennen wordt gegeven, stelt hij voor de notulen goed te keuren en vast te stellen, zooals zij in ons orgaan zijn opgenomen. Aldus wordt zonder hoofdelijke stemming besloten.

3. Verslag van den Eecretaris-Administrateur over den toestand en de werkzaamheden van het Genootschap in het afgeloopen jaar.

Na lezing wordt besloten dit verslag, evenals vorige jaren, aan de leden toe te zenden, waarna de V oorzitter den Secretaris dank zegt voor de samenstelling van het nauwkeurige en uitgebreid verslag.

4. Rapport van de Commissie belast met het nazien der Rekening en Verantwoording van den Secretaris- Administrateur.

De heer Jos. Braam brengt namens de Commissie rapport uit, waaruit blijkt, dat de rekening met bescheiden is onderzocht en in orde bevonden, waarom de Commissie adviseert de rekening en verantwoording goed te keuren en den Secretaris-Administrateur te déchargeeren.

Hij brengt voorts, namens de Commissie, afzonderlijk nog een woord van dank aan den Secretaris-Administrateur voor zijne welwillendheid en hulpvaardigheid, waardoor de taak der Commissie gemakkelijk gemaakt werd, om de overigens keurig verzorgde en overzichtelijk samengestelde administratie na te zien en hoopt, dat de vereeniging nog vele jaren zulk een kracht zal mogen behouden als der commissie gebleken is, dat het Genootschap bezit in den persoon van den Secretaris-Administrateur.

De Voorzitter dankt de Commissie voor het gehouden onderzoek en het uitgebrachte rapport, waaruit blijkt, dat het beheer aan goede handen is toevertrouwd en stelt voor overeenkomstig het advies van de commissie te handelen door de rekening en verantwoording goed te keuren en den Secretaris-Administrateur te déchargeeren, waartoe zonder hoofdelijke stemming besloten wordt.

5. Verslagen van de Rechtsgeleerde Consulenten van het Genootschap, betreffende hunne werkzaamheden in het afgeloopen jaar.

De Secretaris doet voorlezing van de ingekomen verslagen, waaruit blijkt, dat door Mr. J. C. van der Lip in het jaar 1912 63 maal adviezen gegeven, of conferenties gehouden zijn met leden van hét Genootschap en dat 15 vorderingen zijn geïnd, zonder dat tot het nemen van gerechtelijke maatregelen behoefde overgegaan

te worden. Voorts werd ook in sommige zaken correspondentie gevoerd zonder daarvoor salaris in rekening te brengen.

Door Mr. J. H. J. Simons werd aan 42 leden rechtskundige hulp verleend, waarvan 26 leden zich bepaalden tot het vragen van adviezen. Door 8 leden werd hem opgedragen gelden te incasseeren. Van deze vorderingen werden drie na eenvoudige aanmaning voldaan. In de overige gevallen werd uitstel verleend of niet tot vervolging overgegaan wegens gebleken onmogelijkheid iets op de betrokkenen te verhalen. Voor 4 leden werden geschillen in der minne geregeld en I lid ontving gedeeltelijk betaling nog vóór het uitbrengen der dagvaarding. Voorts werden ten behoeve van de groepen „Hyacinthenkweekers”, „Trosnarcissenkweekers” en „Crocussenkweekers” contracten gewijzigd of ontworpen, die tot heden geenerlei aanleiding hébben gegeven tot het optreden in rechten.

Door Mr. A. A. Huizenga werd aan 3 leden adviezen verstrekt zonder meer, terwijl 3 vorderingen ter incasseering werden gegeven. Hiervan werden 2 vorderingen betaald terwijl de 3e- vordering nog in behandeling is. Van de 3 vorderingen, welke in het vorige jaar nog niet geheel geïnd waren, zijn er twee afbetaald, terwijl de derde vordering, waarvoor een vonnis verkregen werd, wegens te geringe verhaalbaarheid nog niet is geïnd.

De Voorzitter zegt, dat uit deze verslagen blijkt, dat van het Instituut Rechtsgeleerde Consulenten door de leden vooral ook gebruik gemaakt wordt om door het inwinnen van adviezen schade te voorkomen, en dat is altijd het beste indien het mogelijk is. Daarvoor moet men echter niet alleen weten wat men doen moet maar ook, zeker in niet mindere mate, wat men laten moet en om bij die beoordeeling ons voor te lichten, zijn de kostelooze adviezen zeer te waardeeren. Ook hebben wij gehoord, dat de Groepen het ontwerpen van de noodige contracten aan Mr. Simons hebben opgedragen, zoodat die rechtsgeldig geformuleerd zijn, waardoor de naleving der overeenkomsten ongetwijfeld beter verzekerd is.

6. Voorstel van de afd. Kwintsheul om in het vervolg geen schuldregister, uitslag Prijsraming enz. te zenden aan de afdeelingen, wier Penningmeesters nog geen contributie aan de Hoofdkap hebben afgedragen, waarbij tegelijk behandeld wordt een wijziging daarop voorgesteld door de afd. Rijnsburg, om n.l. de bovengenoemde stukken niet te zenden aan die leden, welke den Isten April hunne contributie nog niet hebben afgedragen.

Na het lezen van het voorstel met toelichting en praeadvies, alsook van de voorgestelde wijziging, vraagt de Voorzitter of de afgevaardigde van Kwintsheul het woord verlangt naar aanleiding van het ingediende voorstel. De afgevaardigde van Kwintsheul zegt, dat zijne afdeeling het voorstel ongewijzigd handhaaft en meent dat, bij aanneming van de wijziging door de afd. Rijnsburg voorgesteld, de zorgen van de Secretarissen en penningmeesters der afdeelingen belangrijk grooter zullen worden en dan moet worden afgewacht of dat alles nauwkeurig zal gebeuren. Spreker is zelf ook Penningmeester en int de contributie op tijd en wanneer er dan onwillige betalers zijn, stuurt hij de kaarten op naar Haarlem, die er dan wel in slaagt om die kaarten te innen.

De afgevaardigde van Rijnsburg zegt niet veel toe te willen voegen aan de voorgestelde wijziging, hij wil evenwel in het kort nog eens de aandacht vestigen op de onbillijkheid, bij aanneming van het voorstel Kwintsheul, wanneer toch der leden heeft betaald en niet, en de penningmeester der afdeeling draagt het geld niet af, dan krijgt geen der leden de stukken toegezonden en dat is een onbillijke handelwijze ten opzichte van de leden die betaald hebben. Nu zal men antwoorden, dan moet een andere penningmeester gekozen worden, maar