ari 1914, wanneer de beoordeeling van Hyacinthen-conquesten zal worden gehouden.

Door den Heer J. W. Husung te Beverwijk waren bloemen ter beoordeeling ingezonden van eene E. V. T. donkerrood ; de commissie zag in deze verscheidenheid geene verbetering der bestaande soorten.

Aan de beoordeeling werd deelgenomen door sub-commissiën voor Narcissen en Tulpen, waarvan afwezig waren de Heeren B. de Groot en J. J. de Langen (met kennisgeving).

Namens de Comynissie:

J. H. Wentholt, Secretaris. (WeekU. v. 81. cult).

Tentoonstellingen.

Tentoonstelling van Artistieke Planten- en Bloemversieringen te Amsterdam.

Op uitnoodiging van het Tentoonstellings-Bestuur werd op 15 April j.l. eene bijeenkomst gehouden met de vertegenwoordigers der pers in het feestgebouw „Bellevue” te Amsterdam. Doel dezer bijeenkomst was, eenige nadere mededeelingon te doen omtrent de inrichting en vooruitzichten der bovengenoemde tentoonstelling.

De Voorzitter der afd. Amsterdam van de Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, de Heer A. J. van Laren, heette de aanwezigen in zijn openingswoord hartelijk welkom en wees er op hoe de afd. Amsterdam meende haar 40- jarig .bestaan op eenigszins luisterrijke wijze te moeten vieren door middel eener tentoonstelling. Waar echter de toestand van het tuinbouwbedrijf in onze hoofdstad zich in den loop der jaren zeer heeft gewjjzigd en de handelskweekerijen zoo goed als geheel zijn verdwenen en daarvoor bloembinderij en decoratie in de plaats zijn getreden, wenschte de afdeeling daarmede ook in hare plannen rekening te houden. Derhalve is de grondgedachte, die bij het ineenzetten dezer tentoonstelling tot leiddraad diende, deze, iets nieuws te geven op het gebied van de binderij en van planten- en bloemversieringen. Deze tentoonstelling neemt dan ook onder onze tuinbouwtentoonstellingen een geheel bijzondere plaats in.

Aan de hand van het programma zette de Voorzitter dit nader uiteen en wees inzonderheid op de verschillende kamer- en salonversieringen, die zullen aangebracht worden en waartoe het gebouw „Bellevue” zich door zijne talrijke localiteiten zoo bijzonder goed leent.

Het aantal inzendingen op de verschillende prijsvragen van het programma is ruim voldoende, waarvoor flinke prijzen konden uitgeloofd worden. Ook financieel staat de tentoonstelling er goed voor, zoodat alle vooruitzichten aanwezig zijn, om te mogen en kunnen verwachten, dat de tentoonstelling schitterend zal slagen en eene expositie zal worden, der afdeeling Amsterdam waardig.

Vervolgens deden de aanwezigen een rondgang door de verschillende localiteiten, onder leiding van den Heer J. J. Groenewegen, die door woord en beeld de inrichting en indeeling der tentoonstelling verduidelijkte. Hiervan stippen we het volgende aan:

De ingang der tentoonstelling geschiedt door eene versierde vestibule die tevens toegang geeft tot den tuin, smaakvol aangelegd door de „Vereeniging van Patroons

in het Tuinbouwvak te Amsterdam.” Langs het versierde trappenhuis komt men in de groote zaal, waar men zal vinden een fantasie-groep, voorstellende een zomerschen dag; een diorama met plantengroepeering, hetwelk een beeld zal geven van het dorp Aalsmeer, en ingezonden wordt door de kweekers aldaar; eene groote spiegelversiering en verder verschillende bloemwerken. De tweede zaal zal ons te genieten geven Muziek in ’t Park, met daarnaast een Wintertuin. Verder zullen hier verschillende kamerversieringen een plaats vinden, terwijl de Aalsmeersche kweekers voor eene passende balustradeversiering zullen zorgen. De volgende zaal zal herbergen den Japanschen tuin, waarnaast weder eenige kamerversieringen zullen ingericht worden. Verder zal men in eene andere localiteit vinden een restauratie-versiering en ten slotte een feestzaal-versiering, welke gelegenheid tevens als thee-salon zal dienst doen.

Al deze 21 nummers van afd. E. van het programma, omvattende de kamer- salon- en serieversieringen en landschappen worden door de leden-bloemisten der afdeeling Amsterdam uitgevoerd en zijn op de meest vriendschappelijke wijze onderling verdeeld. Op deze samenwerking tusschen vakgenooten onderling, wenschen we hier nog in ’t bjizonder de aandacht te vestigen. Zoo behoort het steeds te zijn en op die wijze kan door eendracht iets grootsch tot stand gebracht worden. Jammer genoeg laat die samenwerking echter doorgaans veel te wenschen over.

Na dezen rondgang, op ’t punt van uitgang teruggekeerd, dankte de Voorzitter den heer Groenewegen voor zijne inlichtingen en deelde nog mede, dat de tentoonstelling 14 dagen geopend zal blijven en 17 Mei eene speciale tentoonstelling van orchideeën en tafelversieringen zal plaats vinden, terwijl op den laatsten dag der tentoonstelling, 22 Mei, de gewone maandelijksche Plantenkeuring der Ned. Ver. voor Tuinbouw en Plantkunde, in plaats van in „Artis”, ditmaal ook in „Bellevue” zal worden gehouden.

Met een woord van dank voor de betoonde belangstelling sloot de Voorzitter de bijeenkomst en gingen allen weder huiswaarts, vervuld met de beste wenschen voor het welslagen dezer grootsche onderneming. L.

Breda.

De Groote Provinciale Tuinbouwtentoonstelling te Breda zal worden geopend den 20 September a.s. en gesloten den 29 September d. a. v.

Men besloot hiertoe omdat van 8 tot 15 September de Internationale Landbouwtentoonstelling in den Haag geopend is en omdat men daarna meer gelegendheid geeft om door fruitinzending de tentoonstelling tot haar recht te doen komen.

Nog eens zij herinnerd dat de tentoonstelling omvat de gewassen van den tuinbouw in hun geheelen omvang, bijenteelt, heideontginning, handels- en veilingwezen en onderwijs, terwijl versieringen, gereedschappen en werktuigen zijn toegelaten.