De Groote Rozententoonstelling te Boskoop.

In No. 29 gaven wij ons voornemen te kennen nog eene afbeelding van de wakkere voormannen der Groote Boskoopsche Rozententoonstelling in ons blad te zullen opnemen. Het is ons aangenaam daaraan heden gevolg te kunnen geven.

Van links naar rechts, zittend: P. M. Koster, Voorzitter Commissie van Ontvangst; J. W. de Ruyter, Ie Voorzitter „Boomen Plantenbeurs”; J. H. van Kes, Ie Voorzitter Tentoonstellings-Commissie. 2e rij: B. H. van Ree; A. Vaandrager; A. van Kleef, Secretaris „Boom- en Plantenbeurs”; J. Grootenhuis, Burgemeester van Boskoop; B. Lünnemann, Voorzitter Commissie voor Verkeer; D. Veerman Jr., 2e Voorzitter „Boom- en Plantenbeurs; Jao. den Ouden, Secretaris Tentoonstellings-Commissie. 3e rij: VV. P. v. d. Toorn; C. v. d. Kraats; Jac. Akerboom; M. C. J Guldemond; S. J. Ruizeveld, Penningmeester Tentoonstellings-Commissie. 4e rij: C. Ellerbroek; Anth. Kluis; H. Koster, Arrangeur Tentoonstelling; J. Spek, 2e Voorzitter Tentoonstellings-Commissie; T. Hooftman; D. Ravensberg; J. van Kleef Mz.; Anth. Bulk.

Tuinbouw- Onderwijs.

De Rijkstuinbouwwinterschool te Aalsmeer.

Uit Aalsmeer ontvingen wij een met drie photo’s verlucht Programma van het Onderwijs aan de Rljkstulnbouwwlnterschool aldaar voor den cursus 1918—1914. O. m. vinden wij daarin vermeld, dat de minimum leeftijd, waarop, men toegelaten kan worden, 15 jaar Is, terwijl de duur van den cursus twee wlntei'halfjaren bedraagt. Het schoolgeld per winterhalfjaar Is op f 5 gesteld. Des zomers werken de jongelui bij kweekers om hunne practlsche kennis te vermeerderen.

De aangifte van nieuwe leerlingen moet geschieden vóór 15 September, de lessen vangen begin October aan.

Achter In het boekje kan men de opgaven voor het toelatingsexamen In 1912 vinden, terwijl er ook de voorwaarden In vermeld staan, waaraan men zal moeten voldoen, wil men In aanmerking komen voor een beurs of bijdrage, die vanwege de Vereenlglng „Studiefonds van

de Rljkstulnbouwwlnterschool te Aalsmeer” zal verstrekt worden.

Destijds hebben wij hierover In n®. 6 van „De Tuinbouw” een stukje opgenomen, onder de rubriek „Berichten uit Tuinbouwcentra”.

Voor verdere Inlichtingen wmnde men zich tot den Directeur der R. T. W. S., den Heer P. de Vries, bij wlen ook programma’s kosteloos zijn te verkrijgen.

Handelsberichten.

Nadruk van berichten, onder deze rubriek voorkomende, is verboden

Broek op Langendijk.

(Overzicht der marktprijzen van groenten van

4—lo Aug.).

De prijs der bloemkool is ongeveer gelijk gebleven aan de vorige week, terwijl de aan voer nog toenam, vooral van de „Reuzen”-

Roode en gele kool zijn heel wat gedaald In prijs, terwijl de aanvoer van deze soorten lets minder was; de aanvoer van witte kool neemt toe, met kleine vermindering van den gemiddelden prijs.