wij hieromtrent het onderstaande mededeelen. Aan dit bericht hebben wij gaarne de noodige plaatsruimte afgestaan, omdat daaruit blijkt, dat, al mogen de tegenwoordige omstandigheden voor ons vak niet bepaald gunstig zijn, onze vakmannen hun geest van initiatief en ondernemingszin niet hebben verloren. Moeilijke tijden beleven zoowel onze kweekers als onze exporteurs, maar wanneer men waarneemt met hoeveel opgewektheid, durf en kalme vastberadenheid alle vakmannen den toestand beschouwen en geene middelen onbeproefd laten om den kop boven water te houden, dan behoeft men gelukkig aan de toekomst van ons schoon bedrijf niet te twijfelen. Wij constateeren dit met vreugde en zijn er stellig van overtuigd dat dit vertrouwen in de toekomst niet zal worden beschaamd.

»0p grond van het feit, dat verleden jaar de verzonden „bloembollen naar Rusland in vele gevallen pas na veel „oponthoud of zelfs in het geheel niet te bestemder „plaatse aankwamen, werd dit jaar reeds gedurende den „reistijd en onmiddellijk daarna door verschillende belang„hebbenden de noodzakelijkheid overwogen om, zoo „mogelijk, door gezamenlijk optreden, onnoodige vertra„ging in de aflevering te trachten te voorkomen. De „behartiging dezer belangen werd allereerst opgedragen „aan den Voorzitter der Russische groep van den Bond „van Bloembollenhandelaren, den Heer A. Verduyn Jr. „Door hem werden zooveel mogelijk gegevens verzameld „om in een vergadering van de Russische groep een „eenigszins omlijnd plan te kunnen ter tafel brengen; zulke „zaken loepen niet vlug en zeker niet gemakkelijk. Op „eene in het begin van Juli gehouden vergadering werden „de resultaten van dos Voorzitters bemoeiingen besproken. „Op dezelfde vergadering werd een Commissie benoemd, „bestaande uit de Heeren A. Verduyn Jr., J. van der „Meij Gz., P. Nelis, M. Veldhuyzen van Zanten Jr. en „G. Veldhuyzen van Zanten.

„Aan deze Commissie werd toen opgedragen te pogen „een boot te krijgen die, zonder een andere haven aan „te doen, direct naar een der Russische of Finsche havens „zou varen. Het eerste bleek echter volstrekt onmogelijk „te zijn daar niet één Russische haven open is voor het „verkeer. Na lang en veel onderhandelen is het eindelijk „gelukt een boot te krijgen, die zonder vrijgeleide een „lading uitsluitend uit bloembollen bestaande naar een „der Finsche havens (Raumö) wilde vervoeren, en nog „wel tegen een zeei- aannemelijken vrachtprijs.

„Ook werden door de Commissie nog pogingen gedaan „om een vrijgeleide te verkrijgen voor een boot die uit„sluitend met bloembollen voor Rusland geladen was; „ook hiermede zoude de Commissie stellig zijn geslaagd, „doch toen het bleek, dat de bollen met een vreemde „(niet Hollandsche) boot zouden vervoerd worden, kon „er uit den aard der zaak van geen vrijgeleide sprake zijn.

„Indien er nog belanghebbenden zijn, die ook met deze „boot, die ongeveer 25 Augustus zal vertrekken, willen „verladen dan moeten zij zich onmiddellijk daartoe aan„melden bij den Secretaris der Commissie, den HeerG. „Veldhuyzen van Zanten te Hillegom. Tevens moeten „ze dan het aantal kilo’s dat ze er voor hebben, opgeven.”

(Weekbl. v. Bloembollencultuur.)

Tentoonstellingen en Keuringen.

Bloemenkeuringen der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur. Op Maandag 9 Augustus.

Getuigschriften van Verdienste werden toegekend aan :

Decoratieve Dahlia Latonia als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer H. Hornsveld te Baarn. Kleur isabella, abrikooskleurig genuanceerd, naar het hart geel, bloem plat met open bloemblaadjes, stengel zeer stevig.

De verscheidenheid is door den inzender in 1914 uit zaad gewonnen en nog niet in den handel.

Pioen Dahlia Paul Grampel, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer H. Hornsveld te Baarn. Kleur oranjescharlaken, bloem middelgroot half gevuld, stengel stevig. De verscheidenheid is door den inzender uit zaad gewonnen en nog niet in den handel.

Gladiolus Lord Balfour als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer C. P. Alkemade Cz. te Noordwijk. Kleur paars naar de randen bruinrood, bloemtros goed gesloten. De verscheidenheid is door den inzender uit zaad gewonnen en nog niet in den handel.

Gladiolus Ivory als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de firma Gebr. Vis te Enkhuizen. Kleur ivoorwit, gesloten knop groenachtig getint; de verscheidenheid is door de inzendster uit zaad gewonnen.

Gladiolus Lucie, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer L. van Til te Hillegom. Kleur zwavel-, geel, naar het hart karmijn gestreept. De verscheidenheid is in 1918 door den inzender uit zaad gewonnen.

Gladiolus Mrs. Velthuys, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door den Heer K. Velthuys te Hillegom. Kleur scharlakenrood met donkerooden weerschijn; de verscheidenheid is in 1914 te Londen bekroond en door den inzender gewonnen.

Gladiolus primulinus Azia, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de firma J. J. Grullemans & Zoon te Lisse. Kleur rosé, hart zwavelgeel paars gevlekt, tros los gebouwd; de verscheidenheid is door de inzendster uit zaad gewonnen.

Gladiolus primidinus Oranje brillant, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de firma J. J. Grullemans & Zoon te Lisse. Kleur levendig oranje, onderste bloembladen lichtgeel. De verscheidenheid is door de inzendster uit zaad gewonnen.

Gladiolus primidimis Conqueror, als nieuwe verscheidenheid ingezonden door de firma Warnaar & Co. te Sassenheim. Kleur zwavelgeel, koperkleurig getint. De verscheidenheid is door de inzendster uit zaad gewonnen.

Handelsberichten.

(Nadruk van berichten, onder deze rubriek voorkomende, is verboden.)

Broek op Langendijk.

De prijzen der aardappelen gaan nog steeds achteruit; alleen is een kleine verbetering waar te nemen voor de blauwe, waarvan de zeer geringe aanvoer vermoedelijk een der oorzaken is. In den aanvoer is sterke achteruitgang; hij is meer dan de helft minder geworden sedert het vorige marktbericht.