3' Jaargang.

15 October 1915

DE TUINBOUW

Officieel Orgaan van den Nederlandschen Tuinbonwraad

ONDER REDACTIE VAN C. VAN LENNEP, SECRETARIS VAN DEN N. T. R.

ABONNEMENTEN. Dit blad verschijnt wekelijk.s en wordt, tegen betaling van f 1.50 p. jaar. franco toegezonden aan de leden der aangesloten Voor het Buitenland f 2.60 per jaar, franco per post.

Redactie ; Pieter Bothstraat 21. Telefoon Haag 781. Administratie : D. A. DAAMEN, Z.-O. Buitensingel 223 a. Tel. Haag 5588.

ADVERTENTIËN. Tarief bij het Annoncen-Agentschap D. BERREKLOUW, Lomanstraat 90, Amsterdam. (Voor de rubriek „Vraag en Aanbod" wende men zich tot de Administratie, Den Haag.)

Officieel Gedeelte.

Landbouw-Wetgeving.

Ministerie van Landbouw, Nijverheid en Handel.

De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel;

Gelet op het Koninklijk besluit van 6 October no. 39, houdende verbod tot uitvoer van- allo kool, alle soorten van snijboonen, van spersieboonen, van Heinrich’s Riesenboonen, van uien, van alle peensoorten, voor zoover niet reeds verboden, en van kroten;

Mede gelet op Zijne beschikking van:

P. 28 September 1915, Directie van den Landbouw, no. 23459, afd. Y 1 B;

2®. 29 September 1915, Directie van den Landbouw, no. 24100, afd. VI B;

3®. 4 October 1915, Directie van den Landbouw, no. 24100, afd. VI B;

Heeft goedgevonden te bepalen:

Artikel 1.

Hetgeen in Zijne beschikking sub P. voornoemd is bepaald ten aanzien van Deensche witte kool, wordt ingetrokken.

Artikel 2.

Gelegenheid tot uitvoer van Deensche witte kool en roode bewaarkool door middel van consenten wordt tot een nader te bepalen datum niet verleend.

Artikel 3.

Hetgeen is bepaald in de artikelen 1, 2 en 3 van Zijne beschikking sub 2®. voornoemd en in Zijne beschikking sub 3®. voornoemd, zal ook gelden voor alle koolsoorten, met uitzondering van Deensche witte kool en roode bewaarkool, voor uien, voor alle soorten van peen, benevens voor kroten, met dien verstande, dat ten aanzien van deze producten voor den in vorenbedoeld artikel 3 genoemden datum 3 October 1915 zal zi.jn te lezen 12 October 1915, en dat voorts als ingeschreven worden beschouwd zij, ten aanzien van wie die inschrijving reeds heeft plaats gehad ingevolge bedoeld artikel 3.

Artikel 4.

De exporteurs zijn gehouden eene verklaring te teeke-

nen, waarbij zij zich tegenover den secretaris van den Nederlandschen Tuinbouwraad verbinden tot het nakomen der hierna genoemde verplichtingen en tot betaling van hun aandeel in alle kosten, uit deze regeling voortvloeiende.

Van alle in dit artikel bedoelde ontvangsten en uitgaven wordt boek gehouden.

Artikel 5.

De exporteur is verplicht van elke partji, die hij met consent wenscht uit te voeren, een deel beschikbaar te stellen voor binnenlandsch verbruik.

Hetgeen beschikbaar wordt gesteld moet zijn van prima qualiteit.

Van deze verplichting zijn tot nadere aankondiging vrijgesteld de exporteurs van roede herfstkool, groene savoyekool, gele savoyekool, suikerkool, spruitkool, bloemkool en boerenkool.

Artikel 6.

De exporteurs van kroten, knolrapen en alle peénsoorten, met uitzondering van bosj espeen, ontvangen alleen dan consent voor uitvoer dier producten, indien zi.j van de hoeveelheid, waarvoor zij consent aanvragen, ten genoege van den secretaris van den Nederlandschen Tuinbouwraad een bepaald deel.in eigen bewaarplaatsen beschikbaar houden, welk deel moet zijn van prima bewaarbare qualiteit. Zij verliezen van af het oogenblik, waarop het consent is uitgereikt, elke beschikking over het deel, dat zij beschikbaar hebben gesteld, en hebben er voor te zorgen, dat het beschikbaar gestelde op eerste aanmaning van den secretaris van den Nederlandschen Tuinbouwraad in zijn geheel of in gedeelten behoorlijk gereed gemaakt voor aflevering naar het door voormelden secretaris aan te wijzen station wordt vervoerd en franco per spoor of boot aldaar wordt geleverd.

Geen consenten worden afgegeven, wanneer niet naar genoegen van bedoelden secretaris is gebleken, dat het vereischte beschikbaar te houden deel in prima qualiteit bewaarbaar product is ingekuild of opgeslagen.

Artikel 7.

De in het voorgaande artikel bedoelde exporteurs zullen tot meerdere zekerheid, dat zij aan al de hun in deze beschikking opgelegde verplichtingen zullen voldoen, eene cautie per uit te voeren wagon stellen naar een bedrag als in artikel 12 is bepaald.