rector het woord, hij deelde de aanwezigen mede : hoe de Senaat zich had geconstitueerd ,■— hoe hij kort daarna eene missive had ontvangen waarbij li;j leden verklaarden ’t corps te verlaten en welke gevolgen hunne afscheiding op de twee voornaamste Studenten-inrigtingen had gehad. Olympia was met verlies van harer leden, doch ondersteund door geldelijke bijdragen (/300) van verscheidene anderen eene inrigting van ’t corps gebleven; t Studenteu-concert stond niet langer in wettelijk verband met het Studenten-corps, maar er werden- pogingen gedaan ook bij ons eene dergelijke inrigting in ’t leven te roepen 1). ‘

Ten slotte dankte hij ’t corps voor ’t bewijs van vertrouwen in de benoeming voor den Senaat gelegen. Een eerlijken strijd hadden ze gestreden, uit overtuiging, uit gevoel van pligt hadden ze gehandeld. Als doctoren hadden ze de belofte gedaan, de wetten te helpen handhaven , als leden van den Senaat zouden ze die belofte trouw blijven, en meende men te moeten verbeteren, ’t zou zijn tot bevordering van de wezenlijke belangen der doctoren, men zou blijven in ’t oog houden dat de Senaat is om ’t corps, niet het corps om den Senaat.

Daarop werd de zaak waarom de vergadering was bijeengeroepen aan de orde gesteld.

De zaken van ’t groenwezen, die reeds zoo dikwerf de aandacht hadden getrokken, die reeds zoo dikwerf ’t

1) Deze poginsen werden sedert met goed gevolg bekroond, en het Concert van het Studenten-corps vervult voor ons de plaats van bet oude Studenten-concert.