Gezien bij den Hove des Furstendoms Gelre ende Graeffschap Zutpben de respective memorien bij' de partijen overgegeven; concluderende den impetrant bij de sijne, dat verclaert solde worden, die vicarie van het Oruis-altaer, in de kercke tot Beest gehoerende, aen desen Have vervallen te sijn, ende de gedaegde gecondemniert, de goederen daertoe gehoerende tot profijt van den impetrant in sijne qualiteit te verlaten, ende dat sijnen soone, Wilhelmus Zegeri genoemt, daermede ex jure devoluto sal worden begifticbt met adjudicatie van costen; ende den gedaechden bij (de) sijne ter contrarien, nopende ’t eerste punt tot

te Beesd door de EE. PP. Jesuieten gedoopt. Ziehier wat het oudste doopboekje der Jesuietenstatie te Culenborg daarover heeft opgeteekend:

1639,15 Junii (baptizatus) Joannes; parentes Dominus et Domina de Wollifsweert; tenuit Mevrou van Oosterom; in Beesd.

1640, Augusti 30 (blus) Henricus; parentes Walraven Pieck Dominus in Woulfsweerd et N. Oostrum; tenuere Mechtildis senior domina (et) Jr Henrick Pieck, dominus in Mueswinckel; Beesdt.

1644, 22 Novemb. (baa) Mechtildis; parentes Walraven Pieck heer van Woulfsweerdt et Adriana van Oestrum; tenuere Walraven van Steenhuys heere tot Oploo (et) Margarita Pieck van Woulffsweerdt, per procuratores.

vajl ? V V VAXI4O »» I X £ 1647, Septembris 6 (bai) Walraven et Gatharina, gemelh; parentes Walraven Pi eek dominus de Wolfsweerdt et N. van Oesterum; tenuit. .. .; Beesdt.

Als we uit hetzelfde doopboekje het volgende hier nog bijvoegen, dan wordt daarmede gewis de moeilijkheid opgelost, welke in deel XIII bl. 9 van dit Archief werd geopperd.

1641, Decembris 3 (baa) Joanna; parentes Jan de Ruyter (et; Joffr. Anna van de Velde; tenuit Hildegond van de Velde;— Rhenoy. ... . -r-. -D Jl- /Nvi

1644, Maji 20 (baus) Ütto; parentes Jr Otto van Beesdt en Jr Alheydis Goldtstein; tenuerunt Jr Jacob de Ruyter (et) Jf Hadewich Goldtsteyn, per procuratorem; Rhenoy.