ïïuis vau haren broeder Hendrik en droeg in 1731 het over aan Joanna Elisabeth van Eek straks echtgeuoote van Karei Floris baron van Baussele. Van dezen verorf dit Huis in 1782 op Gerard Karei van Scberpenseel de Heuseb, die tegen de lente van 1804 bet goed in veiling bracht en straks overdroeg aan Oornelis Pieck gehuwd met Anna Maria Bruimlief. Allicht beeft een dezer beeren of hunne verwanten de vicarie van ’t Nieuw Heilig Kruis gesticht en bet patronaatrecbt er van aan bet Lage Huis verbonden. Want dat deze vicarie onderscheiden is van de boven besprokene , getuigt de volgende kondschap, eveneens ontleend aan bet archief van vorengemelde Koomscbe kerk.

Wij Oornelis Gijsberts ende Jan Antbonissen de jonge, schepenen tot Beesdt, tuygen . . . dat voor ons compareerden Gijsbert Thonissen ... oudt omtrent 61 jaren, Jan Janssen Vos, out omtrent 37 jaren, ende Jan Antbonissen den jonge, hem selven afftuygende, oudt omtrent 34 ...; ende hebben ter requisitie van D. Petrus Eickenbergbius dienaer des Goddel. Woorts tot Saltbommel (betuigd): den eersten met name Gijsbert ïuenissen verclaerde . . . hem wel kennelijk te sijn, dat zal. Corstiaen Pieck, beere tot Wolffsweert, die in den jaere ongevebrlicb 1634 is deser waerelt overleden, sijnde vader van den tegenwoordigen beere van Wolffsweert Walraven Pieck, seeckere welbekende vicarie vau ses morgen groot . . . gelegen ende gefundeert tot Beesdt bij den moelenwecb, genaemt vicarie van H Nieuw 11. Cruis, aen seeckere jong knecht Huybert Cornelissen Bernts in den jaere ougeveerlicb drie- ende vierennegentich beeft opgedragen ende overgegeven, om daerop te studeren; edoch denselfden jongman tot de studie