Onse brouhues heft in husen, die welcke men verhuren, het eene zhiet nut op die strate an onse grote poort en de dit hues doot ’sjaers IV gol. gul. van 28 stuvers brahans, ende is post pascha.

Onse brouhues heft noch een hues, dat men verhuren, ende heft zijn uutganck in die stege tegen Andries Scluters koken, dit doot ’sjaers IV gold. Noch heft onse brouhues een hues tegen Andries Scluter achterhues gaende in die straet, dat ghehuert heft Mechtelt midt hoor dochter, IV jaren lanck ende zal geven op Michaelis V gold.

Uut die meer en die huzen, die daer staen achter onse Ooer 111 gold. 28 brahans.

Achter onse choor is een plaets daerSmeets colensinnen ende leggen en betaelt ons Pauli 10 stuivers brahans.

Bij onze groote poort tusschen twe pilars liggen Smeeds colen, dese gift ons 10 stuvers brahans.

Berent Slotemaker heft van ons gehuert een plaets tusschen twe pilaers voer 10 stuvers brahans.

Een hues gelegen op ’t eylant andre halve golden gulden toe Paschen.

Uut een hues op het eylant tegen die statmuer, het endelsche hues, een halve gold. guld.

Uut een hues gelegen in die smede, darden halve gol. guld.

Uut een hues in die smede an die lufterzijt als men na die marckt gaet, hebben wij schatz 111 gol. guld. van 28 brahans.

Uut dat vijfde hues in die smede hebben wij II gold.

Uut dat hues in die smede an die lufterzijt als men naer de marckt gaet, een halve gold. guld.

Uut een hues int Camper wapen gelegen in die smeede, 111 gold. guld.

Uut een hues gelegen an die statmuer 111 gol. guld.