oertß. Van deze vererf het in tweede hand op Wilhelmina Boskamp die het ten huwelijk bracht aan Hermannus Jonker den tegenwoordigen bezitter. De geest, die op Overmarsch leefde, is daar niet uitgestorven. Want den Januari 1848 werd er geboren Jan Willem Jonker, die op 15 August. 1873 tot priester gewijd, thans als kapellaan te Groenlo in ’s Heeren Wijngaard arbeidt.

Mag ik den lezer nu naar den TJingshof geleiden, die daar bewesten Overmarsch ligt, door de Soest-wetering er van gescheiden. De naam zelf schijnt aan te duiden, dat wij hier komen bij den eigenlijken Gister hoofdhof curtis met de curia Tan den landvorst, waar de gedingen voor de bank kwamen; ook zijne ligging in het hart van het schoutambt bevestigt ons in dit vermoeden. Is zulks juist, dan moet de Dingshof, nadat de heerlijkheid er van was afgezonderd, zijn overgegaan in het aanzienlijk geslacht der barons van Keppel. Althans het oud-provinciaal archief van Overijssel *) bewaart eene kondschap van den 21 April 1457, waarbij Wolter van Keppel door Utrechts Bisschep wordt beleend met den Wesenberg onder Wijhe en met den Dingshof onder Olst. Euim eene eeuw later toen de droeve beroerten in ons vaderland woedden was op den Dingshof gevestigd Herman van Keppel, die „anno ’Bl in eedt der landschap van Overijssel gestorven is.” Hem volgt een Hendrik, een Derk, weer een Hendrik, dan een Derk Jan, die in 1695 door zijn broeder Eobert wordt vervangen. De laatste had eene zuster, die in of vóór 1672 tot onze moeder de H. Kerk terugkeerde.

‘) Tijdrekenkundig Register; als boven, IV bl. 26.

■•*) Geslachtkundige Aanteekeningen, door Mr. J. van Doorninek, bl. 14-.