Gaf dit soms aanleiding, dat hij zelf straks zijne levensgezellin onder de Katholieken zocht? Althans de feestdag van St. Aagthe in 1698 zag op den Spijkerbosch de huwelijksvoorwaarden teekenen tusschen hem en Judith Geerte Krijt tot Vosbergen. Van geloofsovergang naar de een of andere zijde komt hier geen spraak, en naar gelang der kunne werden de vier kinderen of door vaders of door moeders zorg opgeleid. Wel zocht de Eidderschap van Overijssel later hierin verandering te brengen, toen zij op 22 Juni 1724 aan de jongste dochter Sophie Louise eene „paye van ƒ 125” toestond, mits deze „in de Gereformeerde religie werd opgevoed” ’), maar de vrome ijver miste zijn doel; de freule bleef Katholiek en komt in Mei 1744 en in April 1745 nog als getuige hij een huwelijk voor in het trouwboek der Koomsche kerk van Gist, waar ook haar oudere zuster Marie Geerte op 16 Februari 1731 in dezelfde hoedanigheid vermeld staat. In 1736 was de wed® van baron Eohert nog op den Dingshof gevestigd, doch wordt er straks opgevolgd door haren zoon Hendrik Ernst, die in 1776 nog den titel daarvan voert en in 1782 komt te stervan. De Dingshof kwam toen aan het geslacht der barons van Hemert, en laatstelijk aan hovengemelden jonker Teding van Berkhout, die het huis, dat deerlijk vervallen en onbewoonbaar was geworden, in het jaar 1882 aan den moker prijs gaf.

Zoover de Dingshof oostwaarts van liet dorp ligt, zoover ongeveer zijn noordwaarts er van twee erven gelegen, die door hunnen naam, de Groote en Kleine Holst, aanduiden dat zij oorspronkelijk bij elkander behoorden. Als wij hierbij hebben vermeld, dat in de

*) a. w. bl. 268.