tenorem cujusdam cedule in vulgari et materna lingua germanica conscripte et per predictos domnam et ma- Aggeus curatum, necnon providos viros Herma»num Kruse, consulem, Egbertum ten Buscb, Nicolaum Igerman, Henricum de Wolffs, Tnagislmva. Hermawnum van der Vecht, Octonem Tengnegel, totius senatus predicti commissarios, collegium totum repre«entantes, subscripte, ibidemqae clara voce lecte; cujus tenor in vernacula lingua de verbo ad verbum sequitur, et est talis:

Onder correctie ende sub penis camere apostolice, articulen, wairup men verspreken sal mytten toecoinenden pastoir om ter genoecblichsten mit zyn weerden te accordeeren.

. In den iersten sal beer Aggeus van Sneeck, der vryer consten meister ende licentiaet inder hiliger schrift, die cure van Camp en ontfangen nu op den XXVIB‘®“ dach Julii bedienende persoenlick dieselve cure na inholt der bullen en navolgende conditiën sonder dieselve cure buyten consent des eersaemen raedes =) tot enigen tyden te moegen resignieren offte permutiren dan alleene ad manus senatus als warachtige patronen, ontfangende daarvan alle die renthen, profyten ende opcomsten, ter selver curen behorende, ende van dach af als boven voirtan verschinende, haet

>) Van deze overeenkomst bestaan twee lezingen; de eerste is in de verklaring van Mr. Aggeus hier ingevoegd; de tweede, een onderteekend brouillon, wordt bij dit nummer 2112 bewaard. Ik laat hier de tweede lezing volgen, en geef, waar de twee stukken verschillen, dit telkens in een noot aan.

') Op den soeven ende twintichsten dach; nii uitgelaten.

*) Van Campen.

<) Campensie.

5) Totter.