alsulcke onera ende lasten op dach van huyden daertho staande, ende een deel van dien hieronder gespecificiert sullen worden.

Sal oeck die voirs. pastoer dieselve cure persoenlick syn leventlanck gedurende bedynen ende respicieren als boven verhaalt, beidende drie guede, geleerde, bequame capellanen, onbesmet van enige heresie, &nde van gueder Ie vent, gequalificiert om die gemeente met godtlicker leringe ende ander by nacbte ende dage, nae eyscb des tyts ende der saecken, alsoe tonderricbten ende guetwillicblicken to dienen, dat se in gueder, welbeergebracbter, deucbtlicker religieu, ter eere Godts almacbticb, onderholden moegen worden; beidende denselven capellanen met eerlicken cost ten dage- tydieb an zyner vieerden tafelen, alst van olst gewoenlicb gewest om des te gevoecblicber die manieren ende conversatie der vuers. capellanen te moegen ondervynden, offt zy syn yjeerden en der stadt dienlick zywnen offt nyet.

Ende omme voir te comen alle twist sicb tusscben den pastoer ende *) vicarien der vurs. kercken solde moegen ontstaan ter oersaecken baerder statuten ende olde gerecbticbaydew daerinne die vicarien (als sy sicb beclagen) een tyt lanck vercortet zynnen gewest befft zyn angenomen ende friwillicb geconsentiert den voirgenoemden vicarien (pro introitu) guetlick te willen ontricbten den beboirlicken olden schilt als een broeder der memorie ende mede delachticb der presentien van olst gewoenlick.

*'i Die.

2) De memorie van het H. Sacrament, een priester-broederschap, welke in het jaar 1393 in de St. Nicolauskerk werd opgericht en den Bsten Oct. 1403 door bisschep Frederik werd goedgekeurd. Zie Kamperarchief n». 343.