coaten . . . doet onderhouden, gelycx hy oock aal moeten onderhouden alle de watergangen ende weegen mit alle de alagen van dien, die enichainta ataen ten laate vant huya van M. ende de landeryen daeraen behoorende, voor aoe veel hy daervan het gebruijck houdt . . . Dea aal hy wederom genieten aodanige profijten, ala aouden mogen commen van de bijateeden over ganach Meerabergen. Waermede den voorn, heer . . . , als hebbende de collatie van de prooatije van M., hem aal houden voor ten volste gecontenteert, sonder dat hij enige andere ofte meer pensioenen van aijn prelaet ofte anderaina in enigerwijae aal mogen pretenderen, . . . aonder dienthalven enige die minste indracht ofte empeschemente te doen int cleijn ofte groot, taelve hij eer ende vromicheijt belovende hy deaen. Oock hem in alles te quijten tegena ayn prelaet ende te dragen, alat behoorlick wesen aal. Dea wederomme den heere prelaat uut goeder harten in vergetinge aal stellen, ala aijnde doet mitsdesen, al tgene tuaschen hem ende den voorn, proest, nae date van de vooracr. collatie der proeatye tot deaen huijdigen dach toe, ea gepasaeert, ende taelve houden oft niet geschiet en ware. Ende aengaende de mobilen weaende op den huijae van M., d’ abdy van B. toebehoorende, deselve sullen bij inventaris geatelt worden ende voorts onder behoorlic/i recepiase blijven opt vooracr. huya van M. ende hy den vooracr. heer H. v. G. worden gebruijckt. Ende alsoe den voorn. Qrienaven van dea prelaets pachters enige heeft ontfangen, aonder dat den heere prelaet voor alanoch weten can hoeveel, aoe ea geconditioneert dat hy deselve aal behouden, . . . aoe verre die maer monteren ter aomme van 250 gl. em. [Voorts zoo hij mit advija van den prelaet iets te bouwen heeft, aal hy