Possessie, den 13 Aprilis, 1604, ter presentie van de Lieutenant Schout, Jan van Dael en Ponwels Swart, Schepenen.

Dat voor ons gecomen es int Gerecht Joffe Bata van Draffelaer wed® van Za: Joncker Ghysbert van Znylen van Nynelt en heeft nyt crachte van die collatie hy die Gedeputeerde van de Staeten slants van Utrecht als representerende die pater van St. Aechten Connent en den prior in de hirckt ende alsnlcx mede collatenrs met die compte als procuratie hehben van Joncker Anthoenis van Znylen van Ninelt haren soen mede collatenr van seeckere vicarie eertyts gefnndeert in Sint Aechten connent alhyer coninnction gedaen op Jo‘' Johan van Znylen van Nynelt soene van Jo'' Johan van Znylen van Nynelt Gysbertsz breder volgende die selne collatie van date den derden Febrnary lestleden

wij geerne hebben geaccepteerd, vermits syn goet devoot leven ende ootraoedigheyt. Catharina Groen die by de Staten tot alumentatie vyf en dertig gulden jaarlyx was toegeleyt, is door haar Moeder den 15 July 1603 thuys gehaelt. Enz.

Den eersten October desselven jaars hebben de Susteren baar eerste alimentatie gekregen uyt handen van Anthonis van Dompselaar, Rentmeester, ende de Susteren hebbent de Mater laten onfangen, daar zy de Susteren kost en drank voor bestelt beeft, als sy te voeren hadde gedaan. Maar eenige Susteren hebben haar selven besponnen ende gecleedt.

Op Alderheyligendacb is ons Convent overvallen van den Onderscholt Jan van Deuverden, ende den Wagtmeester Jan Bode den oude ende eenige soldaten van Graaf Ernst. Sy braken door een glas in de kerk ende hadden een Slotemaker hy hun. Marrichjen Jans is by gevalle gecomen om te sien of alle de deuren wel gesloten waren. Sy boorden het glas vallen, ende daarover is sy coinen loopen in de spinkamer, roepende dat men ophouden soude, onder het singen van de Misse was. Waar door een ieder sig versier, heeft. Mechjen Melis bracht de Pater