als groete moeder ten behoeue vande aelue Jan van Nyuelt verclaert te aenueerden die reele en actueele possessie van die huysinge staende alhyer aende breestraet by Augustyn Cornelisz tegenwoerdicb gebruyckt tot dselue vicarie behorende en versocbte hyer van acte met Ins® ende Interdictie aen deselue Augustyn vande lopende huyre aende compte inde voors. qualite en nymaut anders te betalen op pene van andermaell te betalen en is deze.

Compareerde voor mij onderschreven Secretaris der stadt Amersfoert Jacob Tbeusz, borger albyer, ende verclaert dat by tegenwoerdicb die naeste is van den bloede ende outste opte straet, ende alsulcx gerechticht tot die collatie van seeckere vicarie lest gepossideert by Roelof van Surckesteyn, eertyts gefundeert by Henrick van Eyn ende Beatris syn suster, ende alsulcx verclaerde devoorseide Jacob Tbeusz deselue vicarie te confereren by desen aen clemens, soen van Lodewyck

op een heymelycke plaatse. Marrichgen Aarts heeft de beste Carsuyfel gebercht. Hendrik Verhaar bergde de kelk ende bet Busken daar ’tH. Sacrament in was, ’twelk by deede in bewaringe van de Weduwe van Jorden Poegt. ’t Welk alles in der baast naulix volbracht synde, doppende ende tierende als of alles prys geweest waere. Hendrik Verhaar, Cornelis Aertsen ende andere liepen na de hoecken om speten en ander geweer te baaien, maar ten was geen vechtens tyt. Den Onderschout gaf Cornelis Aertsen een kinnebakslag, ’twelk by datmaal verdroeg om meerder ongemak te schuwen. Den Onderschout ende Wagtmeester liepen alle het Convent door om den Priester te soeken, maar hebben hem niet gevonden. Het Convent is geslagen in een boete van vyftig gulden. Maar de Borgemeester Hardevelt was bet Convent soo toegedaan, dat de boete wederom word afgedaan, mits datse hun voortaan soude wagten op dubbelde boete.

V. Bemm. 293 , 94. l. c.