bavengenoeraden Schepenen alsoe angegaen (is) ende gepassiert, als hebben wij up haer begerte, tot ratificatie ende vermehrung derselver gilde, unsers stadtz schependumbs grote nefieus het kleine in dorso eingedructeter segell Tor uns ende unsen nacomelingen an desen briefi’ doen hangen, in ’t jaer Unses Heren 1616, am ersten Februarii,

(get.) Hbnricüs Marqubeinck, secretar.

Naar ’t oorspronkelijk perkament, waarvan het zegel was verloren; thans bewaard in het familiearchief van wijlen Mevrouw Essink, geb. v. Basten-Batenburg.

48.

Het Willekensklooster, staande ter plaats van de huidige Roomsche pastorie, wordt door den apostol. vicaris Philips van Rooveeningelijfdbij het klooster Engelhuizen. 29 Mei 1620.

Philippus Kovenius, sanctissimi domini nostri Pauli divina providentia papae quinti per dioecesin Ultrajectensem, Hollandiam, Zelandiam caeterasque ei confoederatas provincias et reductas dioecesis DaTentriensis partes vicarius apostolicus, praepositus Aldensaliensis, omnibus praesens instrumentum visuris salutem in Domino.

Notum facimus tenore prasentium quod nos matura praehabita deliberatione, ad Dei cultum promovendum, prop ter praegnantes causas et rationes, adhibito consilio et consensu admodum rever‘l' d“ M. Henriet Vordeni, S. theologiae licentiati, decani Aldensaliensis et vicarii generalis per dioecesin Daventriensem, nee non domini Cornelii Fabritii pastoris, simulque honorabilis magistratus oppidi Gronloënsis nominatim JohannisElderinck Henriet Marquerinek, Valentini Decker, Johannis