verleent, maer dieselve expresselijck worden verbooden , denselve in die qualiteit te assisteren. Maer wanneer (hij) als president off lit van de Magistraat de dienaers ten dien eynde sal willen gebruicken ofte mochte van noden hebben, sullen dieselvige hem daerin hebben te obedieren, mits daertoe mede aenroepende de andere Heeren van de Magistraet.

De Hr. Kichter van der Hardt protesteert over dese genomene resolutie door de HH. van de Magistraet tegen Sijn Ed., over ’t verweygeren van de dienaren, sullende de montlijcke ordres, hem ten dien eynde als richter gegeven, weten te achtervolgen en nae te leeven.

Wijders is verstaen, dat den Pater Eoller sal worden aangeseit, dat hij sig binnen den tijt van driemaal vier en twintich uyren uyt dese stadt nae sijn closter sal hebben te retireren.

En verders bij naeder resolutie goetgevonden dat alle papen offte priesters, sig t’ eniger tijt binnen dese stadt ophoudende, alle twee daegen aen den president van de Magistraet sig sullen hebben aen te geven; alles onder een poene, als bij ’tplaccaet, in den jare 1681 geëmaneert, daarop is gestelt.

14 May 1695.

Praesente Praeside, van der Hardt, Kerckhoff,

Eybergen, Schalen.

Bij de Heeren van de Magistraet vistatie gedaen zijnde aen ’t huis van wijlen Commandeur den Ouden, alwaer geseit wierd dat Misse ende anderen Paepsen godtsdienst wierde gedaen, edog voor die tijt niets bevonden; soo hebben Haer Ed. den Pater Hilarius van ’t Swilbroeck, tegenwoordig in de stadt zijnde, doen citeren en denselven afgevraegt, off hij eenige brieven ?an consent