uijtwijsens eens briefs daer afwesende etc. Item Harmen Stevense gegeven een stuck lants gelegen te Meane, geheten den Vlasacker, ende heeft es Florise jaerl. voor een scepel rogge, item Willem Harmanse gegeven uit een stuck lants gelegen op Ederhergen ende is omtrent half molder zaets ind streict mitten eenen eijnde an Onse Lievervrouwe boem, een scepel rogge; jtem nogh Willem Hermanse voirs. gegeven jaarl. een molder rogge uijt sijn guet tot Ginckel toe betalen Martini, item Alijdt Lamhert Hendrickses huijsvrouwe ind Evert Sijmonse kinderen ende beur Erven, hebben gegeven uijt een buijs ende hoff gelegen tot Ede in den dorp dat toe plagt toehoeren Jan Henrickzen zeliger gedagten, iij enckel gnl’ jtem Hendricb Bartze ind Bette sijn huijsvrouwe hebben gegeven jaerl. uit oir aendeel erffs te Luntbewij daer Geert Barts op woont, een guld: currens Martini; item Goese Tijmanse ende Eijchelant sijn huijsvrouwe hebben gegeven jaerl, een halven gouden enckelen r. gulden uit oir erve end guet gelegen tot Ede in den Dorp bij Lijmas erve ind Steven Borrens erve te betalen Martini, jtem Stijn Jacobs gegeven negen stuijver uijt een erff geheten den Lap, jtem Jan Evertse toe Doesborgh uijt sijn heelft van den erff daer nu op woont Huijbert Saesse, gegeven vijff stuijvers Martini, item Evert Gijsbertse gegeven uijt een hofstede gelegen tot Ede an den Beukele jaarl. aght stuijver Martini, Item nogh gekoght van die heijlige kercke een stuck lants dat Evert Gijsberts vurs. gaff die heijlige kercke een scepel zaets gelegen in den Vettenkamp dair in Evert Gijsberts de wederhelft af heeft ind gild jaerl. negen spint rogge. Item Arent Everts gegeven jaerlj. een schepel rogge uijt sijn erve tot Lunteren gelegen,

*) Waaruit E. Gijsberts eertijds gaf.