in controversie getogen wordt het gevoelen ofte leeren Petri Wassenborch, predicant alhyer, nopende de relligions verschillen, daerinne vervath, om deselve van ongesonde leer te insinueren en suspect te maecken continerende de voorseide gestroyde en geafSgeerde exemplaren noch name noch plaetse vanden autheur ofte drucker, all mede contrarie voorseyde placcaten der Heeren Stalen Generael, strekkende hetselve nergens anders toe dan om de swaricheden van oneenicheyt en oproer, hyer en elders voor eenige jaren verresen, en door publicque autoriteyt der Heeren Staten Generael gedempt en tenondergehonden, weder te vernyenwen en aen te doen wassen tot merckelick ondyenste der landen int gemeen en deser stadt int bysonder. ā– ā€” Soe est dat de Regeerders van Amersfoort om hetselve, Booveel in haeres, te voorcomen, ordonneren een ygelick, dye eenich der voorseyde exemplaren heeft ofte weet te becomen, desel ve binnen 2 mael 24 uren te brengen in handen vanden Officyer, burgermeesters ofte yemant vanden gerechte, op poene van gebonden te worden soo schnldich als den anthenr van dyen, ende om deselne anthenr, drucker ofte den gheene, die de voorseide exemplaren gestroyt ofte geaffigeert heeft, te heter te ontdecken, hebben de Regeerders belooft en helooven by dese hondert gulden tot vereeringhe, soo wye den anthenr, drucker ofte den geene dye dā€™ affixie ofte nytstroyinghe der voorseide exemplaren gedaen heeft, sal weten te melden.

Publicatie, den Novembris, 1624, met behoorlicke assistentie.

Alsoo by ontyde het glas in St. Joris-kerck vereert hy den kleermaeckers gilde ingeslagen en seer be-