vermaenen, en daer en boven den dienst Toors. niet en dede ofte liete doen, soo sal die collator dan in der tijd den dienst voors. eenen anderen clerck mengen geven, die daer bequaem toe is, als hierna beschreeven staet; ende anders sal diegeene, die dit eens gegeven is, dat sijn leven lank houden en die renten nabeschreeven daeroif beuren.

Tot welk officium voors. wij van wegen Willem voors. gegeven hebben unde geven mits desen dit nabeschreven: In den eersten agtien Philippus-gulden ’s jaers losrenten van negentien penningen een, aen die drie Staten van ’t Nedersticht van Utrecht; item nog een halve hoeve lants mit de helft van agtehalf hond lants, alsoo groot en kleyn als datselve lant van ouds gelegen is in ’t geregt van Schalkwijk, streckende uyt Schalkwijker weeteringe nae Blokhover weetering, daer Florys van Jutphaes van Blokhovens erfgenaemen of nakomelingen of daer sy ’t met regt gelaeten hebben met twee mergens lants boven, en Olaes Jan Jelissoens met een viertel lants, die hij van mijn Genedigen Heer van Utregt te leen houdt, beneden naest geland sijn, daer Oornelis Splinters die wederhelft van deselve hoeve lants voors. of toebehoort. Item nog (ses) Rijnsche guldens current ’s jaars losrenten van agtien penningen één uyt veertien ackeren lants, huys unde hofstadt, alsoo groot en cleyn als die van outs gelegen sijn in ’t geregt van Deenmerken, daer Olaas Jakobs zuydwaerts en Gijsbert Beerents, of daar hij die met regt gelaten heeft, noordwaerts naest gelant zijn. Item nog de regte helfte van agt mergen lants, alsoo die gelegen sijn in ’t geregte van Geentgensderp, streckende van Nyekop tot agter aen Cortrijck toe met eggen, met eynden, met allen haren toebehooren,