van schriften en stukken de Mariënweerdsche goederen betreffende, van de jaren 1578—1592. De daar vermelde bescheiden waren in de 16® eeuw te Arnhem aanwezig, maar zijn daar weggeraakt en misschien wel in handen gekomen van den afvalligen Frederik van Winssen, toen hij in 1592 administrateur der abdijgoederen werd „uut name ende van wege die Landtscap.

Daar dit Register den weg kan aanwijzen, om den tijd van sommige ongedateerde stukken te bepalen, en daarenboven den inbond van de meeste stukken, welke het bevat, in het kort aangeeft, verdient het zoowel ter aanvulling als ter opheldering der nummers, welke nog moeten volgen, geraadpleegd te worden. Wij deelen het daarom aanstonds mede.

Wegens eenige zeer dikwijls voorkomende woorden zal in het vervolg gebruik gemaakt worden van de volgende

Verkortingen.

Bu. = Bueren.

cv. = convent, convente. cvien conventuaelen.

F. V. W. = Frederick van Winssen.

Furst. G. 6. (of u.) gr. Z. = Furstendumb Gelre ende (of und) graeffschap Zutphen.

Gr. V. Bu. = Grave (of graeffschap) van Bueren. J. V. d. H = Johan van den Hove.

M. = Mariënweert.

Msche g. = Mariënweertsche goederen. P. V. W. =; Peter van Winssen.

S. (of U.) F. G. = Sijne (of Uwe) Forstelicke Genade. U. W. = ü Weerden.

U. W. e. h. = U Weerden ende Lieffden. vgn. = voergenoempt, vurgenoempt.

vn. = voernoempt, voernoempde. VS. = voerschreven.

Lange titels aan het begin en slot der brieven zullen dikwijls weggelaten en door een «enz.» vervangen worden. Zoo ook de opschriften der brieven, wanneer ze niets bijzonders vermelden.