advijs des heeren prelaeten Johan vaa den Hove ende der drier gedeputeerden, uemblich heer Floris van Cattenboch, heer Frederick van Winssen ende Wilhelmen Buddinck, und insunderheijt idt accoort ende verdrach mit Jhelis Pieck, heeren tot Enspick, ende Adriaen die Cock, heeren tot Waijenoijen, ende den cv. vs. onder date den XI Maii des jaers gemaect ende voor schepenen van Beest gepasseert; ende sal men tselve verdrach op aenhalden van parthijen mit des convents segels besegelen. Befijndende dan noch niet alleen nutzlich, dan oock nodich eerstdaechs mit heer Robbert van Wachtendonck te handelen, damede sijn W. idt cv. to gevallen dieselvige Pieck ende Oock van hoerer gedaner borchtocht frije ende ontslage, ende andere borgen ofte ennige goederen, het sijn die hoven in den verdrach vs. vermeldet, oft ennige van dien, oft anderer goederen des convents vs. tot zijner verseeckerung sijner jaergulden hij pandtschaft ofte andersins aenneme; daertoe idt Hof die commissarissen vs., sampt ende een yder hesunder, specialick toe committeert ende authoriseert bij desen, als oock gelijckfals tHof ratificeert idt verdrach mit Herman Losekot , onder date den IV Maii gemaect. Wel versteende dat, soe voell die erflfvercopinge aengaet der achtien mergen, man tot zijner gelegenen tijt oxtroy (sic) van den Have erwerven sal, als oock gelijckfals om noch te muegen eenige andere perceelen van de goederen des convents vs. vercopen, ter somme van XX“ oft XXV“ gulden brah., om daermede andere goederen ende schulden to frijen,

‘) Frederik van Hamert hierboven als heer van Wadenoijen genoemd, overleed, zoo ’t schijnt, dit jaar 1579. Zie D. XXIV, blz. 136.

2) Lozekot bad eenige goederen onder Deijl in pandscbap.