rende, bem dadministratie derselver goederen enichsins onderwynden zullen, ofte dat men den cv. oock eenige renthen jaerlicx uuyt de vs. goederen geven ofte betalen sal. Dan zoe die van den vs. cv. de visscherije tusschen den Huest ende dabdije vs., den Huyse v. Bu. toebehorende, van auden tijden altijts in gebrnyck gehadt hebben, sullen zijluyden dselve gebruycken den tijt van deser pantschap als boven geduyrende, sonder enige pacht betalende (sic).

Bnde tot meerder verdeel van den Huyse v. Bu., sullen die van den cv. mede beloven de meeste ende swaerste lasten, op den polder van M. staende, ende soe veer moegelick, ganschellck af te doen ende te vrijen, ende alsoe gevrijt zijnde, niet weder te belasten nochte aen yemants te vervremden sonder voorweten van den Huyse v. Bu., die in val der noot zulcke belastinge voor yemant anders sullen moegen doen, binnen den tijt van twee maenden naedat denselven sulcx bij die van den vn. cv. aengegeven ende gepresenteert wesen zal, teynden welcke men andere behulp zal moegen soecken.

Sullen oock die gecommitteerde Raden van den Huyse V. Bu., tot bevrijonge van somminge afgetogen goederen , tsij op wat plaetsen ende landen die gelegen moegen zijn, aen Z. Exc. beneerstigen brieven van beveel, mit begeertenisse aen den stadtbolder des forstendombs Gelre, om tselve te willen ratificeren, alsdat alle contracten ende pantscbappen, mit des convents zegel niet bevesticbt zijnde, niettegenstaende enige opdracht voor schepenen gedaen zoe dselve over gene saecken wijders en staen oft vorder betuycb geven dan als recht is voor null, van onweerden ende als niet gedaen sullen geacht werden; mit conditiƫn