land in het jaar 1676 den 23 August!, denwelke voleind hebbende de studie van de Theologie in het Convent van Brussel i), is door de gehoorzaamheid gezonden naar het Convent van Megen, in hetwelke hij (: gelijk ook te vooren van het beginsel dat hij in de order is gekomen:) godvrugtelijk en minnelijk onder zijne Broeders, en ieverig tot zijnen evenaasten heeft geleeft, soo in het v/oord Gods te prediken, biegt te hooren, als andersints in de plaatsen en Parochiën staande onder de ketters.

Men heeft hem ondertusschen hooren zeggen: waar het zaaken, dat ik van eenen geusen officier wierde gevangen, en voor eenen Patacon soude kunnen gelost worden, ik zoude liever in de gevangenis blijven: Ja dat meer is, in het jaar 1687 als wanneer den Eerweerdigen Pater F. Carolus de Coudenhoven custos van de provincie uit last en commissie van den Zeer Eerweerdigen Pater E. Cosmas Meersmans, doen ter tijd Provinciaal, was visiteerende het convent van Megen, verclaart en getuigt (: welke authentike getuigenis nog bewaart wort:) dat den voorseiden Pater Vlaminx ootmoedelijk heeft verzogt en gebeden, dat hij van den Zeer Eerweerdigen pater Provinciaal en

1) In Sept. 1677 begon bij te Brussel de theologie studie, in 1680 werd hij priester gewijd. Op de Tabula van het kapittel in Juli 1681 te Antwerpen gehouden, komt hij voor onder «Admittuntur ad praed. verb. Dei”, en op de Tabula v. h. kap. in Aug. 1684 te Mechelen gehouden, bij de »admissi ad confess”. Aanwezig zijn op de kloosterbibliotheek te Megen; Theses Theologicae de Verhi Incarnationc, exirema unctione, ordine et matrimonio quas fraeside F Ilenrico Dierna, Ord. F. F. Min. Ree. S. Th. Lectore, defendet F Franciscus Vlamincx ejusdem ordinis. Brttxellis in Conventu F. F. Min Ree. die 22 Augtisti, hora 3 post meridiem. Bruxellis, Typis Petri van de Velde, prope Monetam, sub signo Typographiae novae. M. DC. DXXIX.