P. van de Wiel te Bokhoven, natir welke vrijplaats hij waarschijnlijk de wijk had raceten nemen. Op zijn sterfbed werd hij bijgestaan door P. Petrus Wouraans S. J., destijds zendeling in de ïielerwaard en omstreken.

P. IGNAÏIUS VERDUSAN. (1654 -1685).

In de eerste week van Meimaand 1654 kwam P. Verdusan, uit het klooster van Brussel, te Tiel om zijn ordebroeder in de geestelijke bediening op te volgen en diens nalatenschap te aanvaarden. Sinds de laatste jaren had P. van de Wiel, met oogluiking der regeering, een burgerhuis gehuurd, waarvan een gedeelte tot kerklokaal was vertimmerd en de rest: een voorhuis, salet, slaapkamer, keuken- en kelderkamer, tot huisvesting van den geestelijke was overgelaten. Ruim was de huizing niet, en wanneer wij den armelijken inboedel nagaan, waarvan P. Verdusan den inventaris heeft opgegeven, dan was weelde daar ver te zoeken. Met de kerk was het weinig beter gesteld. Als kerkegoed ontving hij:

een groot ebbenhouten kruys, waard 225 floreins, een silveren kroon voor onse lieve vrou en het kindeke Jesu en een scepter wegende vyf vierendeels pont, een goudlaken mantel voor onse lieve vrou en voor het kindeke, voor p. van de Wiel geniaeckt.

cassuiffels dry, een van swart fruweel, een violetten en een geblonid sattyn

alben dry.

Autaerkleeren twee, een swert fruweel, en een gesteken, met twee gesteken kuskens.

dwylen vier.

Item eenen groeten spanscheu stoel dienende tot het prediken.

Item een ebbenhouten schryn om daerin te bewaren het H. Sacrament des Autaers, met een klyn silveren Agnus Dei dienende om de communie te dragen tot siecken.

Item noch een ander Agnus Dei dienende tot de H.ll. Oliën.