fratribiis confirmationem donationum ecclesiarum in Scharne-Goutum d) et Everwerth a reverendissimo Domino Ottono de Lippia i), episcopo XXXIII b) ecclesiae Trajectensis r), qui episcopus omnibus sub paena excommunicationis prohibuit, ne quis praesumeret molestiam inferre monasterio Floridi-Campi super possessionibus suis, sed bona d) beati Martini, patroni earundem ecclesiarum, ipsi monasterio assignarentur, et in eadem quantitate, quam ab antiquis habuerant, in perpetuum permanerent. -) Obiit autem anno Domini MCCXXXI c) IIIf) Idus Augusti.

Gap. XI. Dodo, abbas IV.

Hic electus est abbas Floridi-Campi anno Domini MCCXXXI g) 1) ac dono accepit ecclesia in Schim-

nS. F.G. d) Scherne-Goutum. b) 33. c) Traiecteiisis. d) »sed Beati Martini bona.« Door cijfers is de verkeerde volgorde der woorden aangegeven. e) 1221. f) 3. g) 1231.

1) Otto II van Lippe, 1216—28 Juli 1227.

■2) De schenking van bisscliop Dirk van der Are werd bevestigd door zijne ontniddellijke opvolgers Otto I van Gelder (1212—1215) en Otto II (i2i5—27); verder door Hendrik van Vianden en het laatst door Jan van Arkel bij oorkonde van 1347 April 9. Alleen deze laatste oorkonde is ons bewaard gebleven. Zij ontbreekt eveneens in het Groot Placaat- cn Charterboek von maar is te vinden bij Schotanus, 'labl/num, p. 146. Vergl. ook Cohnjon, Register, No. 286.

11 Augustus.

■*) Abt Dodo was in het jaar 1243 deken van Oostcigo, gelijk blijkt uit de oorkonde dd. 1243 Augustus 15, waarbij Otto, verkozen bisscliop vati Utrecht, de kerk van Oldeborne aan het Duitsche huis te Nes geeft. Vergl. Arehicven der Ridderlijke Duitschc Orde, 11, p. 616. Vergl, verder: Vrije Fries, XlVe deel, p. 263.

De kerk van Tzuin, toegewijd aan St. Johannes Baptist, en niet zooals in Van Ileussen, llist. Ejisc. Leov., p. 87 en Oudh,