en eene schare van ruim 4000 zieken, (onder welken 480 oogzieken), die gedurende het afgeloopen jaar meer dan 20,000 malen werden geholpen terwijl aan de overigen meer dan 9000 malen medicijnen werden verstrekt.

Bij dit alles vereischen ook de buitengemeenten, ten getale van acht, ruet haar hulppersoneel ons toezicht, onze zorgen, onze toewijding. Drie liggen op niet al te grooten afstand van Módjö-warno, om er eenigszins den zoo noodigen arbeid aan te kunnen besteden. Deze zijn Kertö-rëdjö en Ngórö, 1 en 2 uren en Bongsó-rëdjö, ruim 1 uur van Mödjö-warnö verwijderd.

Nog immer staat Sesam aan het hoofd der 527 christenzielen van de gemeente Kerto-rëdjö en Ngoró. Wilde hij echter, gelijk hij deed, de gemeente van Ngoró trouw verzorgen, door de christenen gedurig te bezoeken, nieuwelingen en kinderen van christenen te onderwijzen, meermalen door de week ten huize der christenen in verschillende plaatsen en des Zondags in de kerk de godsdienstoefening te leiden, zoo schoten hem tijd en krachten te kort, om dienzelfden arbeid ook onder de christenen van Kertörëdjó te verrichten. Het was daarom, dat Iprahim, een christen uit de gemeente van Mödjö-warnö, een ijverig man, een oud leerling der school te Mödjö-warnö, die ook daarna zich was blijven oefenen, met ter woon naar Kertö-rëdjö verhuisde. Zijne rijstvelden laat hij door anderen bewerken, en hij wijdt zich geheel aan het werk der evangelisatie te Kertö-rëdjö. Voor de uitbreiding der gemeente mocht dit reeds goede gevolgen hebben. Niet minder dan 73 volwassenen en kinderen werden in het afgeloopen jaar in de gecombineerde gemeente gedoopt, slechts i 2 minder dan in de hoofdgemeente Mödjö-warnö, terwijl het aantal volwassenen zelfs bijna tweemaal dat van Mödjö-warnö overtrof.