De man begrijpt ons blijkbaar heel goed, en knikt, voor dat wij den zin uit hebben, wel twintig keer.

,/En gij diaken, laat zoo gauw mogelijk een slot op de deur maken, dan komen die schandalen niet meer voor. Burgemeester, gij moet niet denken , dat de godsdienst gebruikt mag worden om dieverijen uit te vinden. Zulke zaken deelt men den controleur mede." De man grinnikt, terwijl zijne echtgenoot in den hoek staat te snikken.

'tWas ons altijd onaangeuaam hier te vertoeven, en als wij dan ook gelegenheid vinden, gaan wij onzen diaken in diens huis opzoeken. Daar zitten wij niet lang, of een in 't zwart gekleede vader schuift een' evenzoo gekleeden zoon, van ongeveer achttien jaar, achter den bladeren wand heen, vlak voor ons. Daarna werkt zich de vader, sluipende en diep buigende, achter den zelfden wand heen en plaatst zich, nadat hij nogmaals diep gebogen heeft, vlak voor ons. Daarmede klaar zijnde begint hij zich mondeling te uiten, en zegt, dat hij door de genade des Heeren en de liefde van pandita .... ja hoe heette die pandita ook weer?

„ Pandita verhoeff?"

»Ja, pandita verhoeff . Door diens liefde en medelijden is de man lidmaat geworden, en heeft hij het onuitsprekelijke genoegen van avond weer te mogen aanzitten. En daarom", hierbij klopt hij zich ferm op de borst, terwijl 's mans zoon zijne mouwen nog dieper in de oogen tracht te wrijven, »en daarom zou ik gaarne hebben, dat ook mijn zoon met mij mocht aanzitten. De diaken evenwel heeft geweigerd hem bij het onderzoek van nieuwe lidmaten toe te laten, op grond, dat hij nog geen achttien jaar is, maar mijnheer de jongen is zoo oud."

De zoon heeft gemerkt, dat het groote woord er uit is, en ontdekt nu zijn gezicht, staart ons aan, als wilde hij

3*