personeel hier op school moest met één helper vermeerderd worden. De naaischool werd geregeld door ruim 70 meisjes bezocht.

Te Sambi-rëdja kwam een onderwijzer, aan de kweekschool te Madja-warna opgeleid, terwijl de oudste onderwijzer aldaar door mij te Sindoe-rëdja, in het ressort Sëmampir, als voorganger werd aangesteld, wegens ontslag van den voorganger aldaar. De helper van Kasmitra op de school te Gëdaugan heeft mij te kennen gegeven dat hij' over niet al te langen tijd naar het Djëmbërsche denkt te verhuizen, waarom ik een zoon van Hermes, den vroegeren helper, in zijne plaats denk te stellen.

De school te Toengloer nam, wat het aantal scholieren betreft, zeer toe. De onderwijzer Kastam doet goed zijn best. Dr ; e onderwijzers alhier en Kastam van Toengloer liet ik examen te Këdiri doen, waardoor hen een diploma voor kweekeling werd uitgereikt.

Te Bandjar-rëdja bouwde ik een nieuw schoolgebouw met steenen muurtjes en gecementeerden vloer, wat meer dan noodzakelijk was. De gemeente blijft hier klein door gebrek aan gronden. Wel wordt een complex gronden in de nabijheid van deze gemeente aan de bevolking uitgegeven, doch slechts zij, die in "t geheel geen grond bezitten, komen hiervoor in aanmerking, dus van uitbreiding der gronden is geen sprake.

Ook te Djatiwringin liet het selioolgebotiw veel te wenschen over. Ik was in de gelegenheid aldaar een ruim huis te kunnen koopen, waarvan het houtwerk gebruikt kan worden om een flinker schoolgebouw op te richten, dat in den loop van het jaar is gereed gekomen. Nu rest nog de school te Gëdangan. Deze ziet er al bijzonder slecht uit, waarom ik in dit jaar aldaar een meer aan het doel beantwoordend gebouw hoop te zet-