ten, als ik nl. op geschikte manier aan hout kan komen. In de bijgemeenten kunnen de schoolgebouwen voorloopig heel goed als kerk dienst doen, doch in de hoofdgemeente, zal zulks op den duur niet kunnen.

Doordat hier op school vijf klassen zijn, zou het aanbeveling verdienen, het bestaande schoolgebouw door muurtjes en afdeelingen te verdeelen opdat de eene afdeeling of klas bij het mondeling onderwijs, de andere niet hindert. Dit werd mij ook door den AdjunctInspecteur van het Inlandsch Onderwijs in overweging gegeven. Hij het oprichten van het gelxraw heb ik hier dan ook rekening mee gehouden, en zal er dus een afzonderlijk kerkgebouw moeten opgericht worden, doch door gebrek aan fondsen is hieraan voorloopig nog niet te denken.

Slechts in één gemeente, nl. te Sambi-rëdja, moest ik een huwelijk ontbinden wegens wangedrag van de vrouw. Ik heb met al mijn voorgangers de Sërat pranata, nu in het Madja-warnasohe in gebruik, geleidelijk besproken en ik hoop dat deze in 't vervolg ook als pranata hier kan worden ingevoerd, daar de hier geldende bepalingen voor 't grootste deel hoegenaamd niet verschillen met die te Madja-warna en het aanbeveling verdient, zooveel mogelijk dezelfde bepalingen te hebben.

Mijn personeel werd gelukkig gespaard voor ernstige ziekte. A an Sambi-rëdja vertrokken enkele gezinnen naar het Djëmbërsche, doordat zij op hun oude woonplaats geen gronden meer bezaten of deze aan hun kinderen overdroegen.

Wat ons persoonlijk betreft, hebben we dit jaar meer dan voorheen niet ziekte te kampen gehad, waardoor ik nog al eens mijn werk voor eenige dagen moest laten rusten. In Juli moest ik tot mijn spijt voor langer mijn

12*