kele moeilijkheden, die zendelingen ondervonden bij nieuwen arbeid in heidensche streken, zullen nu overwonnen worden. Overal wordt inzonderheid aandacht gewijd aan het onderwijs.

In Kameroen ging het werk der Basler Zending over aan de Parijsche. Deze zal er 21 zendelingen heen zenden. Vijf stations vallen onder Britsch gezag, en voor die is nog niet gezorgd. Het werk der Duitsche Roomschen wordt door Fransche Roomschen overgenomen. De Amerikaansche Presbyterianen laten hun zendelingen, die er werken, nu taalstudie doen in Frankrijk.

In den Franschen Congo kwam een tweede Zweedsche corporatie werken.

In den Belgischen Congo neemt het zielental sterk af, vooral door de slaapziekte. Men tracht op allerlei wijze dit onheil af te wenden. Trots deze afname der bevolking nam het getal doopelingen met 17.000 toe.

In den Portugeeschen Congo komt men eenigszins den teruggang te boven sedert den opstand tegen de Portugeezen een paar jaar geleden.

Oost- en Centraa 1-A f r i k a. — In Portugeesch Oost-Afrika werden op het arbeidsveld der Zwitsersche Mission Romande 5 voorgangers geordend.

In Rhodesia lijdt het zendingswerk van verschillende corporaties door gebrek aan nieuwe arbeidskrachten.

In Nyassaland stelde het Gouvernement voor de onderwijs-subsidie van £ 1000 tot £ 5000 te verhoogen, maar daarbij vragend om het onderwijs op hooger peil te brengen. In West Nyassa vormden de inboorlingen vereenigingen, die allerlei staatkundige aangelegenheden bespreken en hun wenschen aan het Gouvernement kenbaar maken.

Duitsch Oost-Afrika heet nu „Tanganyika Territory", de provincies Ruanda en Urundi staan onder mandaat van België met uitzondering van een deel, dat aan Engeland toekomt. Er is nog niet veel gedaan om in het zendingswerk te voorzien; Er waren 7 corporaties werkzaam, waarvan 3 Engelsche. Alle Duitsche zendelingen zijn er nu vandaan.