laat, — onze eenige nationale organisatie, die daarom tot dezen arbeid geroepen werd — benoemde de heeren dr. J. W. Gunning en dr. C. W. Th. Baron van Boetzelaer van Dubbeldam.

Van i—7 October zal dit Internationale Comité te NewYork voor de eerste maal samenkomen.

De Kontinentale Zending s-C onferentie. — Sinds 1866 komt deze Conferentie eens in de vier jaar te Bremen samen. Alleen in 1917, toen zij bij uitzondering om de Luther-feesten te Eisenach zou worden gehouden, kon zij niet doorgaan. Het verzoek om in 1921 de Conferentie weer te laten doorgaan was van Nederland uitgegaan, daari'i krachtig gesteund door de andere neutralen. Voor de Duitsche Zending lag hierin bemoediging, omdat daardoor getoond werd, dat men op hare blijvende medewerking prijs stelde. Zoo kwam dan de 14e Conferentie van 28 April tot 2 Mei 1921 te Bremen samen. In de gastvrije ontvangst heeft Bremen haar ouden roem gehandhaafd. Door de deelnemers werden vele aangename herinneringen meegenomen. Voor de „neutralen" was het van belang eens in Duitschland zelf te zijn geweest en daar met verschillende stroomingen in aanraking te zijn gekomen. De blik is verruimd en in enkele kwesties is er een dieper inzicht gekomen.

Toch valt het moeilijk om deze Conferentie te karakteriseeren. Zij voldeed in menig opzicht niet aan de verwachtingen. Zij groeide niet uit tot een geestelijke gemeenschap. Er was te veel te doen en er bleef geen tijd om over het een of ander eens rustig door te praten. Belangrijke voordrachten werden gehouden; wij noemen de inleiding van Prof. Ihmels „Sola fide", „die Finanzierung der Missionsarbeit bei der allgemeinen Weltteuerung" door Director Dipper, „Stellung der Mission zur Regierting" door Director Gunning, „Die Wirkungen des Zeitgeistes auf den Missionsfeldern", door Prof. Richter en de overzichten van den zendingsarbeid door vertegenwoordigers der verschillende landen.

Gaarne had men langer gesproken over het actueele