mogen intrekken of dat zij alleen het werk daar te plaatse mogen voortzetten. Indien alleen dit laatste bedoeld is, overweegt de Hermannsburger Mission van terugzending harer zendelingen af te zien. Hoe dit zij, van een afwijzing der Protestantsche zending is blijkbaar geen sprake.

De beweging der kasteloozen. — Onze tijd, die zoo rijk is aan verrassingen, doet ons in Britsch-Indië een beweging aanschouwen als in den loop der eeuwen nog niet is voorgekomen.

De kasteloozen, the untouchable, wier getal op 60 millioen geschat wordt, hebben zich losgemaakt van het Hindoeïsme ên overwegen bij welken godsdienst zij zich nu zullen aansluiten. Van 22 tot 24 Mei hebben zij te Lucknow een congres belegd om over deze zaak te spreken. Hun verbitterdheid tegen het Hindoeïsme kwam daar weer op allerlei wijze tot uiting. „Weg met deze satanische religie!" werd van alle kanten gehoord. Aan het Hindoeïsme wijten zij hun ellende en maatschappelijken nood. Zij hebben er voor goed mee gebroken en vragen nu naar iets anders, dat hun een beter bestaan zal waarborgen.

Leider van deze beweging is Dr Ambedkar, een man die in macht en aanzien stijgt, terwijl het aanzien van Gandhi aan het tanen is. Ambedkar is de zoon van een kasteloozen soldaat, die het met taaie volharding gebracht heeft tot notaris. Door verschillende universiteiten in Amerika, Engeland en Duitschland is hij benoemd tot doctor in de filosofie. Bij de Round Table-Conference te Londen in 1930 was hij de vertegenwoordiger der kasteloozen en maakte hij een goeden indruk door zijn waardig en welbewust optreden. Hij is de aangewezen leider van deze beweging, rustig, bezonnen, welbewust. Hij haast zich niet en laat de beweging den tijd om te groeien. Ook bij het kiezen van een anderen godsdienst legt hij zijn wil niet aan de menschen op, hoewel zij bereid zijn hem onvoorwaardelijk te volgen. Hij wil echter, dat men bewust een keus doet, waarvan men niet spoedig weer zal afwijken. Hij ziet zijn taak als leider in dienen. In hoeveel hij ook met Gandhi moge overeenstemmen, toch meent hij dat