Gandhi niet geslaagd is, juist omdat deze het aantasten van den diepsten wortel der ellende" vermeed en het Hindoeïsme wilde sparen. Als de menschen daarvan los willen, moet men hen laten begaan en hen helpen in het kiezen van een anderen godsdienst. De kasteloozen schenken hem een blind vertrouwen: „wij zijn de volgelingen van Ambedkar; hem volgen wij in het Christendom of in den Islam of in den dood, waar hij ons ook heenleidt; hij kan ons niet op verkeerde paden voeren".

De beslissing is nog niet gevallen, maar zij kan eiken dag komen. De groote vraag die men stelt is: „Wat eischt deze godsdienst van ons, nadat hij ons de gelijk-berechtigdheid heeft verzekerd?" En nu komen van verschillende kanten de antwoorden, want alle godsdiensten zijn er op uit om deze millioenen of althans een groot deel ervan tot zich te trekken. De kasteloozen wikken en wegen. Het Boeddhisme, de Sikhgodsdienst, de Arya Samadsch-beweging zijn blijkbaar ter zijde gesteld als te nauw verwant met het Hindoeïsme. Het gaat blijkbaar vooral tusschen den Islam en het Christendom. De schaal schijnt door te slaan naar het Christendom. Groote voorzichtigheid is echter geboden; een zendingsman loopt gemakkelijk het gevaar om zijn wenschen reeds voor werkelijkheid aan te zien. Maar er zijn vele feiten aan te voeren.

De kasteloozen vragen: „Wat heeft de Islam gedurende duizend jaren voor ons gedaan? Hebben de Sikhs zich ooit om ons bekommerd? Eerst nadat de Christelijke zendelingen zich over ons ontfermd hebben en ons met open armen hebben ontvangen, hebben die anderen ons pas opgemerkt." „Wat doet de Islam voor ae vrouw? Al zullen de mannen er dan wat beter aan toe zijn, wat zal het lot van de vrouwen worden?"

Het Christendom heeft reeds een groote mate van vertrouwen, wat ook blijkt uit het feit, dat elke maand reeds ongeveer 15000 kasteloozen tot het Christendom overgaan. Wijst dit op een overgang straks van enkele millioenen? De zendelingen zijn door dit vooruitzicht niet in een jubelstemming gekomen. Veeleer is er groote bezorgdheid, hoe men deze beweging in de rechte bedding zal moeten leiden. Gebrek aan menschen en gebrek aan geld. Bij een zoodanige beweging komt het