Bepaaldelijk was het voornemen, dat zendeling Hendriks naar Boeroe zou afgevaardigd worden, maar voor dien eenigen tijd op Halmahera zou doorbrengen bij zendeling Van Baarda om daar eenigermate met de praktijk van den zendingsarbeid bekend te raken.

Men kan vragen wat de U. Z. V. er toe aanzette om naast Nieuw-Guinee en Halmahera er nog een derde zendingsveld bij te zoeken. Het was zeker niet uit overvloed van geldmiddelen, dat men aldus handelde. Het kan geweest zijn, dat men eenvoudig een ander zendingsveld zocht ter vervanging van Bali, maar meer voor de hand liggend is de gedachte, dat men naast de onvruchtbare zendingsvelden Nieuw-Guinee en Halmahera, ook wel een hebben wilde waar men met grond mocht hopen vrucht op den arbeid te zien.

Het was natuurlijk voor hen, die niet anders vroegen dan in gehoorzaamheid des geloofs het Evangelie te mogen uitdragen, betrekkelijk onverschillig of het God zou believen vrucht op dien arbeid te geven, maar daarnaast stonden toch zeer zeker ook velen aan wie dat niet onverschillig was! Het moest toch heerlijk zijn ook iets te hebben, waarin men roemen kon zooals het Nederlandsch Zendeling Genootschap dat had in de Minahassa van Menado!

Zoo vertrok dan zendeling Hendriks met zijn vrouw Louise Fouchier, die bij zijn inzegening door Director Looyen was toegesproken als een bijzonder veelbelovend kweekeling, den 15en Augustus 1885 naar Boeroe, na daags tevoren een afscheidswoord gesproken te hebben in de Prinsenkerk te Rotterdam.

Naar het voornemen reisden zij door naar Ternate, vanwaar zij zich met een prauw naar Halmahera begaven, om daar bij Br v. Baarda te Soa-konora, district Galéla, eenigen tijd door te brengen. Veel was daar nu juist niet te zien, want helaas was op Soa-konora geen gemeente. Wel had men aan de overzijde van het Meer de gemeente van zendeling v. Dijken, Duma. Het doel was dan ook, dat zij eenigermate den omgang met inlanders zouden leeren, en verder wilde het Bestuur dat Van Baarda als meer ervarene de reis naar Boeroe zou meemaken en over zijn bevindingen daar het Bestuur van advies zou dienen.