Belangrijke Verschijnselen op Zendingsgebied.

Dwight L. Moody. — Massale beweging in Britsch-Indiè. — Zendingsproblemen in het Nabije Oosten.

Dwight L. Moody. — Op 5 Februari was het honderd jaar geleden, dat de groote Amerikaansche evangelist en opwekkingsprediker Dwight Lyman Moody te Northfield werd geboren. Op bijzondere wijze is dit feit in Amerika en ook in Engeland herdacht. Men is daar Moody en zijn medewerker Sankey nog niet vergeten.

Moody, de boerenjongen uit Massachusetts, heeft jarenlang schoenen verkocht in Boston en Chicago, totdat hij door God geroepen werd tot een bijzonderen dienst. Door den Zondagsschoolarbeid kwam hij tot zijn evangelisatiewerk. Zijn arbeid onder de jeugd bracht hem in aanraking met de gezinnen, waar de harten openstonden voor het Evangelie. De kerk van zijn dagen was in een soort liberale burgerlijkheid verzonken, zij bereikte de massa niet meer. Maar het eenvoudige woord van Moody, den man zonder theologische vorming, zonder behoorlijke schoolopleiding zelfs, wist de harten te trekken. Zoo is Moody de groote evangelist geworden, die jaren lang het land is doorgetrokken- in alle richtingen en die aan honderdduizenden den weg ten leven heeft gewezen. Moody was in de eerste plaats spreker voor de massa. Hij predikte het Evangelie, zeer eenvoudig maar echt bijbelsch, diep ernstig maar toch sprankelend van humor. Hij bracht het gewone leven van iederen dag in den preekstoel. Daardoor was zijn prediking geen dorre theorie, die over de hoofden heenging, maar het Woord Gods van het dagelijksche leven, dat harten en gewetens raakte. Zijn Evan-